Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Odejście Marchionne podkopało morale Ferrari - Tronchetti Provera

Udostępnij na Facebook
14.11.2018 08:10, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1288

Dyrektor generalny Pirelli odniósł się do sytuacji w swojej firmie, oraz w Ferrari w kontekście bieżącego i przyszłych sezonów.

Ferrari właśnie przez nagłą śmierć swojego szefa nie osiągnęło w tym roku celu, jakim jest przywrócenie tytułu do Maranello po ponad dziesięciu latach.

Takie jest zdanie dyrektora generalnego Pirelli - Marco Tronchetti Provera - który wróży włoskiej stajni sukces w kolejnych sezonach, mimo że Ferrari zostało pokonane przez Mercedesa w obu mistrzostwach świata w tym roku.

W wywiadzie dla radia Rai, Tronchetti Provera odniósł się do obecnej sytuacji i zdradził swoje przewidywania na następny rok.

 "Ferrari wykonało świetną robotę. Oczywiście utrata przywództwa Sergio Marchionne zaszkodziła morale zespołu, ale myślę, że pozbierają się w kolejnym sezonie" - wyjaśnił Włoch.

Tronchetti Provera wypowiedział się także na temat krytykowanego Sebastiana Vettela i potencjalnych przyczyn spadku formy Niemca.

"Niezwykła ciągłość zwycięstw Lewisa Hamiltona miała duże znaczenie w tym roku. Vettel jest świetnym kierowcą i mistrzem, który w niektórych momentach tracił nieco pewności siebie, ale pojawienie się Leclerca może być pozytywnym zastrzykiem energii i wszyscy mamy nadzieję, że będzie to bodziec młodości i charakteru, który pozytywnie wpłynie także na Vettela" - dodał.


Zapytany o wznowienie 'wojny oponiarskiej' Tronchetti Provera powiedział, że ​​Pirelli jest zdecydowane podjąć wyzwanie rzucone przez Hankooka, ale wolałoby pozostać jedynym oficjalnym dostawcą opon i liderem w tej dziedzinie w F1 po 2019 roku.

"W tym roku wykonaliśmy dobrą robotę" - stwierdził - "Daję nam wynik wyższy niż 8/10".

"Jesteśmy zainteresowani pobytem w F1 i nie zamierzamy stąd odchodzić - mimo, iż wyzwania są ogromne, a opracowanie opon na 18' koła będzie skomplikowanym projektem wymagającym ogromnej ilości technologii".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu