Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Kanady 2019-06-09
f1 - GP Kanady
Częściowe zachmurzenie

16°C

13 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Brawn: Verstappen musi nauczyć się panować nad emocjami

Udostępnij na Facebook
14.11.2018 10:40, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2518

Ross Brawn uważa, że ​​Max Verstappen musi nauczyć się panować nad emocjami i unikać podobnych wybuchów jak ten z Brazylii.

Holender odszukał Estebana Ocona po Grand Prix Brazylii w niedzielę po zderzeniu na torze, po czym doszło do przepychanek pomiędzy kierowcami.

Sędziowie uznali, że Max Verstappen naruszył nietykalność cielesną Estebana Ocona, za co dostał karę dwóch dni prac społecznych na rzecz FIA.

 

"Max wyładował swoją złość na parc-ferme, nawiązując fizyczny kontakt z Oconem" - powiedział Brawn - "To nie był budujący dobrą opinię widok i choć zrozumiałe - oczywiście nie było to w żaden sposób uzasadnione".

"Incydent z Oconem był niewytłumaczalnym błędem francuza, ale w następstwie tej sytuacji Max pokazał, że nadal nie jest w stanie zarządzać swoimi emocjami w takich sytuacjach - co niezbędnym krokiem w rozwoju każdego kierowcy i sportowca".

"Mówiąc to, nie należy zapominać, że wciąż jest bardzo młody, ale jego zachowanie nie powinno być usprawiedliwiane wiekiem".

"Wszyscy możemy zrozumieć frustrację, którą czuł po incydencie i ponownie pod koniec wyścigu, którego wynik pokazuje niesamowity talent Holendra".

"W końcu niecodziennie jedziesz obok dwóch Ferrari i dwóch Mercedesów i skutecznie z nimi walczysz. Jestem pewien, że Max nauczy się i wyciągnie wnioski z tego co się stało i że wszystko, co się wydarzyło - łącznie z karą - przyczyni się do jego rozwoju jako kierowcy, ale głównie jako człowieka".

Jednakże Brawn dodał, że Ocon nie powinien się tak napinać na walkę w tej sytuacji.

"Trzeba przyznać, że nie miał powodu, by walczyć z Verstappenem, jakby walczył o swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1".

"Zasłużył na 10-sekundowy postój i otrzymał karę. Kierowcy nie mogą zapominać, że są wzorem do naśladowania dla fanów i dla dzieciaków, którzy chcą podążać ich śladami. Nie sądzę, żeby Ocon - kiedy zaatakował Maxa - liczył na zdobycie punktów w wyścigu. Zrobił to tylko po to, aby coś sobie udowodnić".

"Sądzę, że był w tym momencie odłączony od racjonalnego myślenia. Może walka na śmierć z liderem wyścigu nie była najlepszym planem, nawet jeśli tym kierowcą jest ten, z którym dawniej miał kilka porywających walk w niższych seriach".

"Ogólnie rzecz biorąc, niedziela była lekcją zarówno dla Verstappena, jak i Ocona. Lekcją o której nie zapomną przez długi czas. To tylko kolejna część ich krzywej uczenia się".


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2018-11-15 22:57:18
gorąca głowa pupilka sędziów cytuj
~XXX / 2018-11-14 17:05:26
Verstapen ma mózg wielkosci orzeszka ziemnego. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu