Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Raikkonen: Nie obawiam się przejścia do Saubera

Udostępnij na Facebook
15.11.2018 09:43, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 2434

Kimi Raikkonen w przyszłorocznym sezonie będzie jeździł w barwach szwajcarskiego teamu. Krok wstecz go jednak nie przeraża.

Były mistrz świata w Ferrari zostanie zastąpiony przez młodego podopiecznego Scuderii, Charlesa Leclerca. Raikkonen zajmie miejsce w małym szwajcarskim Sauberze. Jak sam przyznaje - nie obawia się tego kroku, wręcz przeciwnie, nawet mu to pasuje.

"Nadal lubię się ścigać i to jedyny powód dla którego będę kontynuował jazdę w przyszłym roku" - powiedział Fin w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport. "W Sauberze będę mógł bardziej skupić się na tym co kocham - na jeżdżeniu."

Z nowymi możliwościami szwajcarski team ma szansę wrócić do czołówki, na co Raikkonen po cichu liczy.

"Dlaczego powinienem się bać przechodząc do Saubera? Moim celem jest pomóc ekipie odnieść sukces i dobrze się bawić. Kiedy wróciłem do F1 z Lotusem, ludzie mówili, że popełniłem błąd i, że nie powinienem robić nic, ale zamiast tego sprawy potoczyły się inaczej. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu