Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Perez: Odejście Alonso pokazuje problemy F1

Udostępnij na Facebook
16.11.2018 11:30, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 3462

Sergio Perez uważa, że sytuacja w jakiej znalazł się Fernando Alonso podsumowuje złą kondycję najwyższej kategorii wyścigowej.

Fernando Alonso po GP Abu Zabi pożegna się z Formułą 1. Kierowca nie podał jeszcze szczegółów dotyczących planów na kolejny rok, wiadomo jednak, że w 2019 dokończy sezon w WEC oraz postara się o zwycięstwo w Indianapolis 500, którego brakuje mu do zdobycia potrójnej korony.

Hiszpan nie szczędzi słów krytyki najwyższej serii wyścigowej. W udzielonych wywiadach podkreślał, że przewidywalność jaka towarzyszy współczesnej F1 zniechęca go do dalszej rywalizacji. W dodatku jego zdaniem w centrum uwagi zamiast samego ścigania częściej znajdują się poboczne kwestie.

,,Opuszczam tą serię, bo jest kiepskim show. Więcej rozmawiamy o tym, co dzieje się obok toru, niż na nim. O polemikach i komunikatach radiowych. To nie jest ta F1, która sprawiła, że zechciałem być kierowcą wyścigowym.” – mówił na łamach Speed Week.

Zdaniem Sergio Pereza odejście Alonso jest podsumowaniem tego, jak ,,chora” jest obecna Formuła 1.

,,Mamy jednego z najlepszych kierowców świata, który całym sercem kocha się ścigać, i który weekend w weekend walczy o jakiekolwiek punkty. Gdyby dać mu lepszy samochód, znowu biłby się o tytuł. Taka jest nasza F1. Wszyscy jedziemy na tym wózku.”

Meksykanin wyraził też podziw dla dwukrotnego mistrza świata oraz nadzieję, że Hiszpana czekają kolejne sukcesy.

,,Miał wiele szczęścia w swojej karierze, trafiał na konkurencyjne bolidy i był w stanie zdobyć kilka tytułów. Ma ogromny talent i zasłużył na sukces, jaki odniósł. Życzę mu jak najlepiej. Kto wie, może kiedyś tutaj wróci?”

,,Jest też fantastyczną osobowością. Podziwiam jego i jego osiągnięcia, oraz wszystkie te cele, do których dąży poza F1 [...] to ogromna szkoda, że go tracimy.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu