Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Verstappen najszybszy, Kubica najwolniejszy w pierwszej sesji

Udostępnij na Facebook
23.11.2018 12:55, autor: Mikołaj Śmiłowski , wyświetleń: 2075

Max Verstappen i Daniel Ricciardo zajęli kolejno pierwsze dwie lokaty w sesji treningowej otwierającej Grand Prix Abu Dhabi.

 

Verstappen zaliczył dwa szybkie przejazdy na hiper miękkiej mieszance i to wystarczyło, by z czasem 1m38.491s zameldować się na czele stawki tuż przed kolegą z zespołu. Austriacki zespół dominując w trzecim sektorze toru potwierdził, iż w szybkich, krótkich zakrętach ich bolid RB14 nie ma sobie równych.

Drugim najszybszym zespołem na torze był Mercedes, z Valtterim Bottasem na trzecim miejscu ze stratą około 0.9s do lidera oraz Lewisem Hamiltonem na czwartej pozycji. Hamilton zmienił numer na bolidzie na ostatnie Grand Prix sezonu po tym jak otrzymał pozwolenie od FIA na użycie popularnej „jedynki”, by uczcić swoje tegoroczne mistrzostwo. Co ciekawe, ten numer nie był używany w F1 od sezonu 2014.

Esteban Ocon był najszybszym kierowcą ze środka stawki, zajmując piąte miejsce przed Magnussenem z Haasa. Para kierowców Ferrari, Kimi Raikkonen i Sebastian Vettel zajęła siódmą i ósma lokatę, głównie przez to, iż żaden z kierowców zespołu z Maranello nie zdecydował się na przejazd ostatniego szybkiego okrążenia na hiper miękkich oponach.

Carlos Sainz, który zdecydował się uczcić karierę Fernando Alonso w F1 specjalną edycją kasku zajął dziewiąte miejsce. Dziesiątkę zamknął Romain Grosjean z Haasa.

Robert Kubica, który w przyszłym roku zajmie na stałe miejsce Siergieya Sirotkina w zespole Williamsa, dziś dostał możliwość jazdy tegorocznym bolidem. Jego zadanie polegało głównie na tym, by przetestować kilka rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane w przyszłorocznym bolidzie. Zajął ostatnie miejsce.


1 Max Verstappen Red Bull 1:38.491
2 Daniel Ricciardo Red Bull 0.454s
3 Valtteri Bottas Mercedes 0.961s
4 Lewis Hamilton Mercedes 1.052s
5 Esteban Ocon Force India 1.611s
6 Kevin Magnussen Haas 1.744s
7 Kimi Raikkonen Ferrari 1.926s
8 Sebastian Vettel Ferrari 1.962s
9 Carlos Sainz Renault 2.097s
10 Romain Grosjean Haas 2.172s
11 Pierre Gasly Toro Rosso 2.18s
12 Nico Hulkenberg Renault 2.532s
13 Sergio Perez Force India 2.584s
14 Brendon Hartley Toro Rosso 2.646s
15 Lance Stroll Williams 3.002s
16 Antonio Giovinazzi Sauber 3.171s
17 Marcus Ericsson Sauber 3.437s
18 Stoffel Vandoorne McLaren 3.623s
19 Fernando Alonso McLaren 3.822s
20 Robert Kubica Williams 4.501s

 


Wasze komentarze (63) Dodaj komentarz
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 22:09:35
Anty_kubica: [...] Ile razy można powtarzać że ta sytuacja to nie jest wielomiesięczna przygotowywana akcja promocyjo-marketingowa czy inna, Orlenu tylko konsekwencje taśm z Sowy plus przygotowanie do wyborów. .
Gdyby nawet ....to co z tego?
Anty_kubica: [...] Reklama w F1 nie będzie podnosić słupków Orlenu w Chinach ponieważ do są działania rządu/dyplomacji/biznesowych spotkań, badania rynku itd. itd.
Gdyby chcieli wejść do F1 przez przypadek, pod przykrywką ... to na złe nikomu to nie wyjdzie , F1 to sposób na biznes ... nie przypadkiem kręcą się tam Fernandes , Slim , Haas , Branson , Lopez itp. nie wspomnę o panach w białych "szlafrokach" . F1 to też dobry sposób na pranie pieniędzy , tutaj nasi też mogą osiągnąć sukces - to studnia bez dna , przynajmniej do 2019 r. ... wydasz wszystko co masz (dostaniesz fakturę) a team i tak na koniec sezonu wykaże straty ... bo taki ma zwyczaj . Jak dla mnie ... lepiej gdy wydadzą pieniądze w motosporcie niż na żaglówkę i nikomu nie znany rejs dookoła świata , lub biwakowanie pod K2... ta góra już wystarczająco gęsto jest obsrana ( dosłownie) .

cytuj
17794Anty_kubica [komentarzy: 114] / 2018-11-24 20:57:47
0407mj: I co z tego że rząd ? ... dla mnie może to być nawet CBS.

No a to że rząd to nie prywatna firma i nie powinna rozdawać na lewo i prawo pieniędzy, a szczególnie nie na uciszaniu "afery" z udziałem premiera

0407mj: https://galeria.bankier.pl/p/3/e/baea339711978b-645-358-0-0-709-394.jpg
W 2017 Orlen do Chin sprzedał o jedna trzecią więcej produktów niż a latach poprzednich ... za ponad 12 mld . zł

Ile razy można powtarzać że ta sytuacja to nie jest wielomiesięczna przygotowywana akcja promocyjo-marketingowa czy inna, Orlenu tylko konsekwencje taśm z Sowy plus przygotowanie do wyborów.
Reklama w F1 nie będzie podnosić słupków Orlenu w Chinach ponieważ do są działania rządu/dyplomacji/biznesowych spotkań, badania rynku itd. itd.
Co innego jakby polski koncern naftowy wchodził w segment detaliczny na nowe rynki, a tak nie jest. Więc gadka o tym że Orlen będzie się reklamował (nie celowo) to bujda. cytuj
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 18:59:03
~gość: [...] Powiedz mi co Orlenowi da reklama w Chinach? Rozbrajasz mnie chłopie
...
https://galeria.bankier.pl/p/3/e/baea339711978b-645-358-0-0-709-394.jpg
W 2017 Orlen do Chin sprzedał o jedna trzecią więcej produktów niż a latach poprzednich ... za ponad 12 mld . zł cytuj
~gość / 2018-11-24 18:53:54
0407mj: [...] ... żartujesz?... :D . Prawa do transmisji wykupiło ponad 200 stacji , co roku F1 ogląda ponad 1,4 miliarda widzów , to+6,2% , w Chinach +40% ( 2017) .

Poza jakąś rozpoznawalnością która NIC im nie da cytuj
~gość / 2018-11-24 18:52:20
0407mj: [...] ... żartujesz?... :D . Prawa do transmisji wykupiło ponad 200 stacji , co roku F1 ogląda ponad 1,4 miliarda widzów , to+6,2% , w Chinach +40% ( 2017) .

Powiedz mi co Orlenowi da reklama w Chinach?
Rozbrajasz mnie chłopie cytuj
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 18:50:28
~gość: [...] Świetna promocja! cała Francja, Rosja itd. będzie tankować teraz w Orlenie! ... a nie czekaj nie ma tam Orlena
Orlen produkuje i sprzedaje komponenty (do paliw, olejów , asfaltu) ... jakbyś nie wiedział.

Użytkownik edytował ten post 2018-11-24 18:52:19

cytuj
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 18:40:27
love_kubica: [...] I dlatego wzięli Russella ...

GR wchodzi ze wsparciem Merca, zazwyczaj było to do 5mln. eur. zniżki na silniki ... sam Sirotkin wnosił ok 20mln , więc dokończ sobie ....
love_kubica: [...] Gratuluje
... podziękował :P
Anty_kubica: [...] (...) to rząd, a nie Orlen za pieniądze spółki skarbu państwa naprawia swoje błędy i ociepla wizerunek.
I co z tego że rząd ? ... dla mnie może to być nawet CBS.

~gość: [...] Tylko po co Orlenowi reklama na cały świat skoro swoje stacje maja tylko w 4 państwach?
... żartujesz?... :D . Prawa do transmisji wykupiło ponad 200 stacji , co roku F1 ogląda ponad 1,4 miliarda widzów , to+6,2% , w Chinach +40% ( 2017) .
cytuj
~gość / 2018-11-24 18:12:22
0407mj: [...] Idąc tokiem Twojego rozumowania można stwierdzić , że każde pieniądze wydane na marketing (promocję , reklamę , poprawę wizerunku itp.) są pieniędzmi wrzuconymi w błoto ... pogratulować tylko . Ps. Pieniądze mają być zainwestowane w zespół a nie kierowcę .

Świetna promocja! cała Francja, Rosja itd. będzie tankować teraz w Orlenie!
... a nie czekaj nie ma tam Orlena

cytuj
love_kubica [komentarzy: 32] / 2018-11-24 18:00:24
0407mj: [...] nie stać ich na kierowcę bez "wkładki".

I dlatego wzięli Russella ...
Gratuluje cytuj
17794Anty_kubica [komentarzy: 114] / 2018-11-24 17:59:22
0407mj: [...]Idąc tokiem Twojego rozumowania można stwierdzić , że każde pieniądze wydane na marketing (promocję , reklamę , poprawę wizerunku itp.) są pieniędzmi wrzuconymi w błoto ... pogratulować tylko . Ps. Pieniądze mają być zainwestowane w zespół a nie kierowcę.

To źle twierdzisz ponieważ odnoszę się tylko do tej konkretnej sytuacji gdzie to rząd, a nie Orlen za pieniądze spółki skarbu państwa naprawia swoje błędy i ociepla wizerunek. Jakoś poprzednim razem Orlen nie zasponsorował Robercika i Williams wziął Sirotkina.
Ps. Oczywiście że pieniądze zostały zainwestowane w zespól ktoś twierdzi inaczej? Na tym polega zakontraktowanie Kubicy, Williams dostaje kasę, a "kierowca" miejsce w zespole. cytuj
~gość / 2018-11-24 17:54:30
0407mj: [...] Idąc tokiem Twojego rozumowania można stwierdzić , że każde pieniądze wydane na marketing (promocję , reklamę , poprawę wizerunku itp.) są pieniędzmi wrzuconymi w błoto ... pogratulować tylko . Ps. Pieniądze mają być zainwestowane w zespół a nie kierowcę .

Tylko po co Orlenowi reklama na cały świat skoro swoje stacje maja tylko w 4 państwach? Jak maja wydawać pieniądze na marketing to tylko w tych krajach albo w wybranych krajach w których chcą zacząć działalność. Więc inwestycje w Williamsa jest wydaniem kasą w błoto. Najpierw pomysł potem rób z siebie idiotę
cytuj
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 17:51:07
love_kubica: [...] Co z tego ,że jedyny? To nie oznacza ,że muszą zostać sponsorem Williamsa.
... to z tego , że nie będzie Martini , SMP i Strolla . WR nie dopina budżetu i to żadna tajemnica , nie stać ich na kierowcę bez "wkładki".

Użytkownik edytował ten post 2018-11-24 17:52:14

cytuj
love_kubica [komentarzy: 32] / 2018-11-24 17:22:50
0407mj: [...] PKN Orlen to jedyny Polski koncern , który negocjuje z WR. W najbliższych dniach ma być spotkanie , Obajtek ma zamiar osobiście pogratulować RK.

Co z tego ,że jedyny? To nie oznacza ,że muszą zostać sponsorem Williamsa. Wiele osób już pewni pogratulowało Robertowi. Jeśli np. Alonso pogratulował Robertowi to też będzie sponsorem Williamsa? Gratuluje toku myślenia cytuj
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 17:12:22
Anty_kubica: [...] (...)ważne że spółka skarbu państwa wydaje pieniądze w błoto.
Idąc tokiem Twojego rozumowania można stwierdzić , że każde pieniądze wydane na marketing (promocję , reklamę , poprawę wizerunku itp.) są pieniędzmi wrzuconymi w błoto ... pogratulować tylko . Ps. Pieniądze mają być zainwestowane w zespół a nie kierowcę .


love_kubica: [...] Nie wiadomo czy Orlen będzie sponsorem Williamsa. Nikt tego jeszcze nie potwierdził.
PKN Orlen to jedyny Polski koncern , który negocjuje z WR. W najbliższych dniach ma być spotkanie , Obajtek ma zamiar osobiście pogratulować RK.

cytuj
~gość / 2018-11-24 16:01:55
Ippp: Nie ważne czy Orlen czy SMP sie wycofalo, czy co, Sirotkin nie jest na tyle obłudny zeby kłamal do media o ostatniej proste, sytuacja sie odwrocila, a na wyniki mamy rok czasu i finansowe dla Orlenu i Roberta na torze. #keepcalmandsupportspecialmanRK

RK to Roman Kurski? Dla przyjaciół "Argentyńczyk" cytuj
love_kubica [komentarzy: 32] / 2018-11-24 15:49:13
Anty_kubica: [...] Tak "i nic więcej", ale po jednym sezonie może nastąpić kolejny i nie ważne że są to środki marketingowe ważne że spółka skarbu państwa wydaje pieniądze w błoto tylko żeby Morawiecki i rząd ocieplił swój wizerunek przed wyborami. I proszę nie insynuować że Orlen potrzebował Kubicy żeby móc sponsorować jakiś zespół F1 bo mógł to zrobić bez tego pożal się boże niby kierowcy.

pożal się boże niby kierowcy?
Nawet nie próbuj atakować Roberta, bo on ma to gdzieś i jedynie wzbudzasz w nim litość swoim zachowaniem cytuj
love_kubica [komentarzy: 32] / 2018-11-24 15:42:52
0407mj: [...] Umowa opiewa na konkretną kwotę i nic więcej , pieniądze są ze środków marketingowych ... i wydane by były wcześniej czy później na promocję marki . Orlen zrobił tutaj złoty interes ... za 100 baniek ma globalną reklamę w prawie wszystkich telewizjach , portalach i pismach świata przez cały sezon .

Nie wiadomo czy Orlen będzie sponsorem Williamsa. Nikt tego jeszcze nie potwierdził. I nie zdziwie gdy jednak nie zostanie sponsorem, bo Robert i tak by jeździł w Williamsie ze względu na swój talent który pozwala myśleć o tytule mistrza świata w przeciągu najbliższych 3 lat cytuj
17794Anty_kubica [komentarzy: 114] / 2018-11-24 14:52:14
0407mj: [...] Umowa opiewa na konkretną kwotę i nic więcej , pieniądze są ze środków marketingowych ... i wydane by były wcześniej czy później na promocję marki . Orlen zrobił tutaj złoty interes ... za 100 baniek ma globalną reklamę w prawie wszystkich telewizjach , portalach i pismach świata przez cały sezon .

Tak "i nic więcej", ale po jednym sezonie może nastąpić kolejny i nie ważne że są to środki marketingowe ważne że spółka skarbu państwa wydaje pieniądze w błoto tylko żeby Morawiecki i rząd ocieplił swój wizerunek przed wyborami.
I proszę nie insynuować że Orlen potrzebował Kubicy żeby móc sponsorować jakiś zespół F1 bo mógł to zrobić bez tego pożal się boże niby kierowcy. cytuj
0407mj [komentarzy: 3235] / 2018-11-24 14:15:11
Anty_kubica: [...] Williams wydoi Orlen i tyle.
Umowa opiewa na konkretną kwotę i nic więcej , pieniądze są ze środków marketingowych ... i wydane by były wcześniej czy później na promocję marki . Orlen zrobił tutaj złoty interes ... za 100 baniek ma globalną reklamę w prawie wszystkich telewizjach , portalach i pismach świata przez cały sezon .
cytuj
Ippp [komentarzy: 1] / 2018-11-23 22:55:08
Nie ważne czy Orlen czy SMP sie wycofalo, czy co, Sirotkin nie jest na tyle obłudny zeby kłamal do media o ostatniej proste, sytuacja sie odwrocila, a na wyniki mamy rok czasu i finansowe dla Orlenu i Roberta na torze. #keepcalmandsupportspecialmanRK cytuj
Prev 1 - 2 - 3 - 4 Next
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu