Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

OFICJALNIE: Alexander Albon kierowcą Toro Rosso

Udostępnij na Facebook
26.11.2018 17:39, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 2029

Zespół Toro Rosso oficjalnie potwierdził nazwisko drugiego kierowcy na przyszły sezon. 

22-letni Alexander Albon w przyszłym sezonie będzie zespołowym kolegom Daniila Kvyata w stajni Toro Rosso. Tajlandczyk ostatni sezon spędził jako kierowca zespołu Dams Racing na co dzień ścigającego się w Formule 2. 

Albon swoje pierwsze kroki w świecie sportów motorowych stawiał za kierownicą gokarta wygrywając różnego rodzaju klasyfikacje. W 2012 roku dołączył do programu Red Bulla, a w 2016 roku w klasyfikacji generalnej serii GP3 zajął drugie miejsce tuż za plecami Charlesa Leclerca, który w 2019 roku będzie ścigał się w zespole Ferrari. 

Franz Tost, szef zespołu Toro Rosso:

Alexander miał bardzo imponujący w Formule 2, wygrał cztery wyścigi i w klasyfikacji kierowców zajął trzecie miejsce. Sposób w jaki wyprzedzał swoich rywali na torze pokazuje, że jest on gotowy do ścigania się w Formule 1. Scuderia Toro Rosso z niecierpliwością oczekuje sezonu 2019, ponieważ w składzie mamy dwóch młodych, silnych i konkurencyjnych kierowców.

Alex Albon:

To niesamowite uczucie wiedząc, że od przyszłego sezonu będę ścigał się w Formule 1. Podczas całej mojej kariery w bolidach jednomiejscowych miałem kilka wzlotów i upadków. Pracowałem bardzo ciężko i za każdym razem gdy wsiadłem do samochodu starałem pokazać się z jak najlepszej strony. Chciałem podziękować Red Bullowi i Dr Marko, za to, że uwierzyli we mnie i dali mi drugą szansę. Zawsze byłem szalony na punkcie sportów motorowych i moim marzenie było dostanie się do Formuły 1. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu