Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Artur Kubica: To cud, że Robert wraca do F1

Udostępnij na Facebook
03.12.2018 09:26, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 3338

Ojciec Roberta Kubicy przyznaje, że jesteśmy świadkami małego cudu.

Osiem lat przerwy po pamiętnym wypadku w rajdzie Ronde di Andora w którym Robert o mały włos nie stracił nie tylko ręki, ale i życia, wraca on do stawki kierowców F1. Kubica będzie reprezentował Williamsa w sezonie 2019.

"Jeśli cuda się zdarzają, to tak, jest to jeden z nich" - powiedział Artur Kubica. "To była dla niego trudna walka. Pamiętam, jak po sześciu miesiącach jego noga była już wyleczona, po czym na nowo ją złamał. Takie przypadki mogą zniszczyć cię psychicznie. Dziś cieszę się z tego gdzie znalazł się Robert. Jestem dumny, że jestem jego ojcem."

Chirurg, który zajmował się w tamtym czasie Robertem zgadza się, że jesteśmy świadkami małego cudu.

"Musieliśmy walczyć, aby utrzymać go przy życiu, ale fakt, że uratowaliśmy mu rękę, to dodatkowa nagroda" - powiedział profesor Mario Igor Rossello.

Sam Robert przyznaje, że miał chwile zwątpienia.

"Nikt nie wie ile dokładnie miałem operacji. Z pewnością więcej niż wyścigów w F1. Nie wszystkie się udały i byłem w plecy o sześć miesięcy" - powiedział.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu