Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Russell: "Niekwestionowany" talent Roberta Kubicy pomoże mojej reputacji

Udostępnij na Facebook
29.12.2018 22:50, autor: Sonia Mazur, wyświetleń: 1992

George Russell uważa, że ​​bycie partnerem Roberta Kubicy w Williamsie okaże się korzystne dla jego reputacji - tak długo, jak on i Polak będą mogli pomóc zespołowi podnieść się w hierarchii Formuły 1.

Williams potwierdził w październiku, że Russell, który dodał tytuł Formuły 2 do swojego sukcesu w GP3 z 2017 roku, awansował do zespołu Formuły 1 w 2019 roku. Williams zastanawiał się nad pozostałymi opcjami, zanim zdecydował przyznać miejsce wyścigowe Kubicy, dotychczas będącego kierowcą testowym, kończąc jego ośmioletnią nieobecność na torze.

Kubica został uznany za jednego z najlepszych talentów Formuły 1 podczas sezonu 2006-10, odnosząc zwycięstwo w Grand Prix Kanady w 2008 roku i regularnie jeżdżąc w Renault w 2010 roku.

"Naprawdę lubię Roberta, jest fantastycznym facetem z toru" - wyjaśnił Russell. "Ma niezwykłą wiedzę inżynieryjną, a jego szybkość i talent są niekwestionowane. Naprawdę chciałem zespołowego kolegę, na przykład Roberta, który pokazałby mi, do czego jestem zdolny.”

"Myślę, że oczywiście jego naturalny talent jest niekwestionowany, ma ogromną wiedzę techniczną, którą można wnieść do zespołu. Jest niezwykle zmotywowany, ma ogromną wiedzę techniczną na temat samochodu, a tajemnicą nie jest ciężki 2018 rok dla Williamsa.”

"Myślę, że dzięki jego wiedzy i mojemu doświadczeniu w Mercedesie, mamy wiele do zaoferowania dla zespołu.”

Russell podkreślił jednak, że pokonanie Kubicy nie miałoby sensu, gdyby Williams pozostał na tyłach stawki, podobnie jak w 2018 roku.

"Sądzę, że nasze cele w następnym sezonie są bardzo jasne, aby zmusić Williamsa do walki o punkty i miejsce w środku stawki" - powiedział. "Myślę, że chcemy być uznani, chcemy osiągać dobre wyniki.”

"Jeśli walczę z zespołowym kolegą o ostatnią pozycję, nie ma w tym radości dla nikogo. Razem z Robertem będziemy bardzo ciężko pracowali, po pierwsze, aby zespół dotarł tam, gdzie zasługuje, a wtedy zobaczymy na wyniki.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu