Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

McLaren powinien obawiać się wszystkich ze środka stawki

Udostępnij na Facebook
30.12.2018 08:25, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1591

Carlos Sainz jest zdania, że McLaren powinien mieć na oku i nie lekceważyć wszystkich rywali podczas przyszłorocznej kampanii.

W tym roku Sainz pomógł Renault wywalczyć najlepsze miejsce z grona pozostałych w mistrzostwach konstruktorów.

Francuzki team wyprzedził Force India, Haasa i McLarena, chociaż Force India byłaby ponad zespołem z Woking, gdyby nie problemy z administracją i odebranie punktów po przejęciu zespołu.

Sauber i Toro Rosso również poprawiły się w sezonie 2018.   Nic więc dziwnego, że Sainz uważa, że Sauber jest powodem, aby bać się wszystkich w środku stawki.

"Jeśli w rzeczywistości są teraz najsilniejszym zespołem drugiej połówki stawki myślę, że wszyscy powinniśmy się ich bać" - powiedział Sainz.

"W przyszłym roku powinniśmy bać się wszystkich. Mówisz o Sauberze, ale myślisz także o Force India z nieco większym budżetem i zastanawiasz się do czego mogą być zdolni".

"Myślisz o Renault - wiemy co mogą zrobić. Myślisz o teamie Haas, który wciąż opiera się na dużej ilości części Ferrari, a Ferrari nadal dominuje w zakresie rozwoju silnika. Zdecydowanie oni powinni być również bardzo mocni".

Hiszpan przenosi się do McLarena mającego niewiarygodnie słabe kilka ostatnich sezonów. Minęło sześć lat, odkąd ostatni raz odnieśli zwycięstwo.

Sainz wie, że będzie to trudna walka i że każdy może być z przodu w mistrzostwach 'Grupy B'.

"Myślisz o tych wszystkich drużynach i wiesz, że każdy może przewodzić bitwie o czwartą pozycję w przyszłym roku".

Główną nadzieją Hiszpana na kampanię w 2019 roku jest to, że trzy najlepsze teamy stracą tę olbrzymią przewagę nad resztą stawki.

"Naprawdę mam nadzieję, że różnica pomiędzy środkiem a najlepszymi drużynami stanie się mniejsza, a my dostaniemy jeszcze bardziej ekscytujące wyścigi" - kontynuował.

"Więc czyje będzie na wierzchu? - zobaczymy. Z pewnością będzie to ten, kto ma lepsze pomysły".

"Mówimy o McLarenie z zupełnie nowym projektem. Chciałbym wrócić na P4 w mistrzostwach po tak trudnym roku" - dodał.

24-latek ma także nadzieję, że jego dawni pracodawcy zapewnią McLarenowi silnik, dzięki któremu będą mogli rzucić wyzwanie rywalom.

"Potrzebuję Renault w przyszłym roku. Liczę, że pomyśleli nad silnikiem i naprawdę zrobili krok w przód" - przyznał Sainz.

"Jeśli nie to Mercedes i Ferrari - nawet Honda - będą nadal ewoluować i powiększać tę przepaść, która już jest bardzo trudna do zredukowania".

"Trudno przewidywać, ale naprawdę mam nadzieję, że ta sytuacja okaże się być lepsza i będziemy mieli większość konkurencyjność".

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu