Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean "miał przewagę" nad Magnussenem

Udostępnij na Facebook
31.12.2018 21:45, autor: Sonia Mazur, wyświetleń: 2100

Romain Grosjean uważa, że w drugiej połowie sezonu miał przewagę nad swoim kolegą z zespołu, Kevinem Magnussenem.

Francuz miał fatalny początek sezonu, nie zdobywając punktów w pierwszych ośmiu wyścigach. Po pierwszej części sezonu Magnussen miał 27 punktów i walczył dalej o "najwyższe z możliwych". Grosjean wrócił do walki w drugiej połowie 2018 roku sprowadzając różnicę w parze do 19 punktów, mógłby być bliżej, gdyby nie dyskwalifikacja podczas GP Włoch.

„Zdobył wiele punktów na początku roku, a ja nie zdobyłem nic", powiedział Grosjean."Straciłem osiem punktów we Włoszech. Nie są to dwa czy trzy punkty, to spora suma. Jeśli więc spojrzymy od Niemiec do tej chwili, myślę, że miałem przewagę.”

"Na początku roku wykonał naprawdę dobrą robotę. Był piąty w Bahrajnie, zdobył 10 punktów, potem jechał dalej, a ja ciągle miałem problemy lub po prostu popełniałem błędy i nie zdobywałem punktów. Tak, różnica jest duża, ale początkowo była większa i myślę, że wykonałem świetną robotę. Nawet w kwalifikacjach, ponieważ byłem daleko w tyle, a jednak całkiem nieźle sobie poradziłem."

Tempo Grosjeana w drugiej połowie roku pomogło mu pokonać kolegę z drużyny, z wynikiem 10-9 w kwalifikacjach w trakcie sezonu. Przyznał też, że musiał pokonać problem psychiczny, który osłabił jego wcześniejszą formę.

"Oczywiście było to frustrujące, denerwujące i trudne" - dodał. "Bardzo mnie krytykowano. Ale wiedziałem, że kiedy wszystko pójdzie dobrze i zostanie unormowane, wtedy wrócę. Było kilka błędów i pechów, wszystko razem. Błędy, których nie powinienem był zrobić z moim doświadczeniem. Ważny jest jednak sposób w jaki wracasz. W sporcie w ogóle nie ma środka. Jest albo dobrze, albo źle, ale środek nigdy naprawdę nie wchodzi w grę ".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu