Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Honda musi zrozumieć realia Formuły 1 - Brawn

Udostępnij na Facebook
04.01.2019 17:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2206

Red Bull musi upewnić się, że kierownictwo Hondy zmieniło swoją mentalność, jeśli chcą odnieść sukces.

Honda przekonała Red Bulla, że ​​jest w stanie wyprodukować silnik, z którym mogą walczyć o mistrzostwo świata, a po spędzeniu sezonu współpracując z Toro Rosso, Japończycy powoli odbudowują swoją reputację i zaufanie zespołów.

 

Silniki hybrydowe V6 z turbodoładowaniem skusiły Hondę do przyłączenia się do serii w 2015 roku jako partner McLarena, ale wysoka awaryjność i słaba wydajność położyły się cieniem na ​​powrót niegdyś świetnego konstruktora. Przypomnijmy, że Honda pozostaje bez podium, odkąd zespół postanowił pożegnać się z królową motosportu w 2008 roku.

Dyrektor zarządzający F1 MotorsportRoss Brawn — który był w tamtym okresie szefem zespołu Honda, powiedział w wywiadzie dla Motorsport.com: "Sekretem sukcesu Hondy jest pewnego rodzaju łączenie odpowiednich inżynierów z wyzwaniami związanymi z byciem w Formule 1".

"Kiedy przybyłem do zespołu, był oderwany od rzeczywistości. Moim zadaniem było zjednoczyć inżynierów w jedną silną grupę i upewnić się, że pracują wspólnie nad pewnymi rzeczami. Zależało mi, by mieli priorytety, informacje i prawdziwy obraz tego, co się dzieje".

"Już na miejscu mówiono mi, że ich silnik jest jednym z najlepszych. Miałem punkt odniesienia w postaci Ferrari, z którego do nich przeszedłem i było jasne, że nie jest to prawdą".

"Przywrócenie ludzi z Hondy do rzeczywistości i uświadomienie im jak wygląda sytuacja, nie było łatwe.
 Wyjaśnienie im jakie są priorytety i na czym powinni się skupić było jednym z ważnych elementów poprawy wyników zespołu".

"Myślę, że w Red Bullu będą bardzo skuteczni i wiedzą jak sprawić i upewnić się, że Honda ma jasny plan i wie na czym się koncentrować".

 "Wiedząc dokładnie, jakie są twoje słabości i mocne strony masz pewność, że skupiasz się na właściwych rzeczach i celach — a to jest niezmiernie ważne".

"Jeśli to osiągną, będą niewątpliwie na mocnej pozycji przed startem sezonu. Wygląda na to, że zrobili duży postęp".

"Myślę, że związek z McLarenem nie był idealnym rozwiązaniem i to było najwłaściwsze wyjście z tej sytuacji. Red Bull to świetna ekipa wyścigowa i robią świetne samochody. To wyjątkowa okazja, aby Honda odniosła sukces".

"Spodziewam się, że Red Bull będzie nadal wygrywał wyścigi. Czy w pierwszym roku partnerstwa jest szansa, by wygrać mistrzostwa? - Nie wiem".

"Byłoby to coś wyjątkowego, gdyby tak było, ale myślę, że w przyszłym sezonie będzie to pierwszy krok nowego partnerstwa, który w przyszłości przyniesie mistrzostwo świata".


Jednym z czynników, które pomogły Hondzie przekonać szefostwo Red Bulla były zmiany w kierownictwie. Toyoharu Tanabe przejął kontrolę nad przytorowymi operacjami Hondy, a guru silnikowców — Yasuaki Asaki — przejął dowodzenie fabryką w Sakura.

Te ruchy personalne pomogły Hondzie poprawić koordynację jej priorytetów i wykonanych już prac, a także lepiej realizować swój program rozwojowy.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu