Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Fernando Alonso wspomina swój największy sukces

Udostępnij na Facebook
11.01.2019 08:35, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1586

Dwukrotny mistrz świata F1 pożegnał się z F1 pod koniec ubiegłego sezonu po 18 latach startów.
 

Zdaniem Fernando Alonso wprowadzenie Formuły 1 do głównego nurtu najpopularniejszych sportów w Hiszpanii i zdobycie w swoim kraju miana lidera w wyścigach samochodowych jest jednym z największych osiągnięć w jego dotychczasowej karierze.

 

Oprócz Indianapolis 500 w maju, Alonso weźmie udział w Rolex 24 Daytona w tym miesiącu i dokończy obecny sezon w WEC [World Endurance Championship].
 Pomimo napiętego harmonogramu kierowca znalazł czas by zastanowić się nad swoimi osiągnięciami i sukcesami w Formule 1.

Mistrz świata z 2005 i 2006 roku odniósł 32 zwycięstwa Grand Prix w swojej karierze i pozostaje jedynym Hiszpanem, który wygrywał wyścigi i zdobył tytuł mistrza świata.

"Mam powód do dumy - myślę, że z czasem zdałem sobie z tego sprawę. Kiedy zobaczyłem ilu ludzi śledzi ten sport w Hiszpanii - w moim regionie w Asturii. Ilu ludzi podróżuje do Oviedo, aby odwiedzić muzeum i po raz pierwszy przejechać się gokartami" - powiedział w Abu Zabi Alonso.

"Wiele osób zaczęło interesować się Formułą 1 i nie tylko Formułą 1, ale ogólnie motosportem ogólnie. W moim kraju zdecydowanie nie było to tradycją. Nie transmitowaliśmy wyścigów w 2001 i 2002 roku, Myślę, że zaczęło się to w połowie 2003 roku. Coś, co jest nie do pomyślenia teraz, kiedy Formuła 1 jest drugim lub trzecim sportem w Hiszpanii - jest to czymś, z czego jestem naprawdę dumny".

W 2005 Alonso otrzymał nagrodę Premio Principe de Asturias [Nagroda Księżnej Asturii – nagroda przyznawana w Hiszpanii dorocznie od 1981 przez Fundację Księcia Asturii osobom, organizacjom i innym jednostkom z całego świata za znaczące osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych, humanistycznych, spraw publicznych i sportu] za zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego w F1 i nadal ocenia tę nagrodę wyżej niż jakakolwiek inną.

"Premio Principe de Asturias to chyba najważniejsza rzecz, jaką osiągnąłem. Cenię ją nawet bardziej niż jakiekolwiek mistrzostwo" - dodał Alonso.

"Nagroda ta wpłynęła na zmianę życia wielu ludzi i przyciągnęła do sportu wielkie grono osób. Tak więc te rzeczy są znacznie ważniejsze niż jakiekolwiek trofea".

Alonso chce zostać drugim kierowcą w historii, który zdobędzie potrójną koronę. Jedynym kierowcą, któremu się to udało był Graham Hill, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie Formuły1 [1962 i 1968], jeden w Indy 500 [1966] i uwieńczył ten wyczyn zwycięstwem w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1972 roku.

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu