Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Belgii 2019-09-01
f1 - GP Belgii
Deszcz

19°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean: Haas postraszył Renault w 2018 roku

Udostępnij na Facebook
11.01.2019 09:01, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1724

Romain Grosjean twierdzi, że ​​ekipa Enstone powinna dalej bać się jego zespołu.

Obaj producenci byli zaangażowani w walkę o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów - bitwę, którą wygrało Renault.

 

Renault zakończyło sezon mając 26 punktów przewagi nad Haasem. Podczas Grand Prix Włoch Renault zaprotestowało przeciwko legalności samochodu Haas, a werdykt sadu arbitrażowego FIA spowodował dyskwalifikację Grosjeana z wyników GP i odebranie wywalczonych punktów.

"Nie sądzę, żeby to było wybitnie sportowe zachowanie" - powiedział Grosjean, zapytany o tę sprawę - "Ale tak, straszyliśmy ich przez cały sezon - co jest dobre - i powinni się nas obawiać również w przyszłości".

Po dwóch latach startów amerykańskiej ekipy w F1, Haas wskoczył do górnej części stawki. Grosjean twierdzi jednak, że wiele problemów musi zostać rozwiązanych, aby utrzymać podobną pozycję i formę w 2019 roku.

"Jest kilka rzeczy. Jednym z problemów jest to, że nie produkujemy części, więc musimy je wytwarzać na zewnątrz, a czasami zajmuje to trochę za dużo czasu. Coś, co zajęłoby im trzy dni, nam może zająć nawet trzy tygodnie".

"Tak było w przypadku podłogi we Włoszech. Nie mieliśmy czasu, a dodatkowo na Monzy zysk wydajności wynosił dokładnie zero procent - absolutne zero. Po prostu nie mieliśmy czasu i nie było to podyktowane korzyściami w postaci lepszych osiągów na co powołało się Renault".

 

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu