Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Nieporozumienia w Ferrari są nie do zaakceptowania

Udostępnij na Facebook
11.01.2019 09:42, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1855

Angelo Sticchi Damiani powiedział niedawno, że nie może być już więcej nieporozumień w Ferrari.

Ferrari walczyło o tytuł w 2017 i 2018 roku, ale w drugiej połowie ubiegłego sezonu Scuderia nie była już w stanie dotrzymać tempa Mercedesowi. Winą za to został obarczony Maurizio Arrivabene.
 W efekcie tego niepowodzenia Arrivabene stracił posadę, a na stanowisko szefa zespołu został powołany obecny dyrektor techniczny Mattia Binotto.


"Przesłanie jest jasne" - powiedział Sticchi Damiani [prezes Automobile Club d'Italia] w wywiadzie dla Corriere dello Sport - "Nie może być już dłużej nieporozumień. Braku wyników nie można tłumaczyć problemami komunikacyjnymi pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za zespół" - podkreślił.

Oficjalny komunikat Ferrari mówi, że Binotto przejmie kontrolę nad zespołem, a także będzie utrzymywał swoje obowiązki w dziale technicznym. Jednak Sticchi Damiani nie wierzy, że szwajcarskiemu inżynierowi zostanie powierzona podwójna rola.

"Powołanie Binotto, a przede wszystkim fuzja dwóch najważniejszych ról w zespole, to sensacyjny kierunek w rozwoju, który oznacza jedno: musisz od razu wygrać mistrzostwo świata" - powiedział.

"Oczekiwania na rok 2019 są ogromne i ważne jest znalezienie punktu równowagi. Akcjonariusze wyraźnie uznali, że ryzyko trzeciego sezonu z potknięciami i straconymi szansami za niedopuszczalne. Chociażby ze względu na fanów, którzy nigdy nie porzucili Ferrari, Binotto musi stanąć na wysokości zadania".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu