Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Rivola z nadzieją, że Leclerc dostanie szansę na wygraną

Udostępnij na Facebook
11.01.2019 10:15, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2001

Massimo Rivola uważa, że ​​Ferrari musi dać Charlesowi Leclercowi uczciwą szansę na wygraną w 2019 roku.

Wielu wtajemniczonych w świat Ferrari uważa, że ​​bardzo wysoko oceniany młody Charles Leclerc może dać radę Sebastianowi Vettelowi i wykorzystać szansę na zdobycie tytułu już w pierwszym sezonie w Scuderii.
   Są także inne głosy mówiące, że polityka zespołu będzie faworyzować Vettela jako oczywisty numer 1.

 

"Leclerc wygląda naprawdę dobrze i ma przed sobą wspaniałą przyszłość" - powiedziała legenda F1, Mario Andretti, w wywiadzie dla Sky Italia - "To był plan Sergio Marchionne, by zabrać go do Ferrari już w tym roku".

"Nie wiem, czy jest to odpowiedni czas dla niego. W każdym zespole musi być pierwszy i drugi kierowca, a dwa 'numery 1' nigdy nie działają" - dodał.


Massimo Rivola - który dobrze poznał Leclerca, gdy prowadził akademię kierowców Ferrari - uważa, że Monakijczyk może pokonać Sebastiana Vettela już w pierwszym sezonie wspólnych startów.

"Wierzę w to i mam nadzieję, że Ferrari da im takie same możliwości i że zwycięży najlepszy" - powiedział Rivola, cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

"Nie ma wątpliwości, że ten rok jest uważany za staż dla Charlesa, ale możesz być pewien, że on spróbuje od razu wygrać" - dodał Rivola.

Rivola przyznał, że Leclerc bardziej przypomina Fernando Alonso niż Sebastiana Vettela.

"Miałem okazję pracować z Sebastianem, gdy debiutował w Toro Rosso, a także z Fernando w jego debiutanckim sezonie z Minardi" - powiedział Rivola.

"Charles przypomina Fernando, z takim samym gniewem i tą samą zdolnością do pokazywania zawsze niesamowitych rezultatów" - dodał.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu