Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Bottas stracił swojego głównego sponsora

Udostępnij na Facebook
11.01.2019 11:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2057

Wihuri wycofuje się ze sponsoringu Valtteriego Bottasa.

Antti Aarnio-Wihuri, szef fińskiego konglomeratu Wihuri, powiedział gazecie Ilta Sanomat, że sponsorowanie Formuły 1 stało się zbyt drogie.

Aarnio-Wihuri przyznał także, że słabe wyniki Bottasa w Mercedesie w zeszłym roku były kolejnym powodem podjęcia decyzji.

"Częściowo nie była to jego wina, ale myślę, że pod koniec roku był dość słaby" - powiedział Aarnio-Wihuri.

"Trudno być partnerem z drużyny Hamiltona, ale Valtteri również został pokonany przez innych kierowców z innych zespołów - co było bardzo słabym wynikiem" - dodał.

Aarnio-Wihuri wyjawił, że chociaż Bottas był trochę zasmucony ta wiadomością, to  w pełni rozumie tę decyzję.

"Jest na takim etapie swojej kariery, gdzie zarabia wystarczająco dużo, aby móc swobodnie pracować nad własnym sukcesem. Już nie potrzebuje aż tak dużego wsparcia ze strony sponsorów".

Aarnio-Wihuri sponsorował Bottasa przez całą jego karierę wyścigową.


Menedżer Bottasa, Ville Ahtiainen, bagatelizował te doniesienia, mówiąc w fińskiej stacji telewizyjnej MTV, że utrata Wihuri 'to jeszcze nie koniec świata'.

"Aarnio-Wihuri był wielkim fanem talentu Valtteriego i wielkim wsparciem w drodze do Formuły 1, ale [po jego odejściu] jesteśmy w naprawdę dobrej sytuacji" - powiedział Ahtiainen.

"Już wkrótce pojawią się lepsze komunikaty ze strony naszego innego partnera. To, co się stało w żaden sposób nie wpływa na sytuację Valtteriego".

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu