Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Horner: Wszyscy przyznają, że to był wielki błąd

Udostępnij na Facebook
07.02.2019 10:39, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 2460

Wszystkie zespoły zgodziłyby się, że Liberty Media i FIA popełniły błąd, zmieniając przepisy aerodynamiczne na rok 2019.

Takiego zdania jest szef Red Bulla, Christian Horner. Zmiany w obrębie przedniego skrzydła, które zdaniem Hornera nic nie zmienią, kosztowały każdą z ekip około 15 milionów euro.

"Mercedes i Ferrari przedstawiły bardzo mocne argumenty za tymi zmianami i niestety, zostały zatwierdzone" - powiedział szef Red Bulla w wywiadzie dla Speed Week. "Z perspektywy czasu wszystkie zespoły zgodziłyby się, że to nie była dobra decyzja" - dodał.

Zmiany aerodynamiczne mają pomóc ścigającemu się pojazdowi podążać za rywalem, zwiększając tym samym jego szanse na wyprzedzanie.

"Nie sądzę, aby coś się zmieniło" - mówi Horner. "Dynamika samochodu jest różna w niektórych częściach torów. Nie będzie różnicy. Zmiana przedniego skrzydła i przekonanie, że wyścigi będą lepsze, to naiwne i ostatecznie, bardzo drogie. A kto za to zapłaci? Te zmiany są ogromnym błędem."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu