Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Todt: Więcej szans nie będzie

Udostępnij na Facebook
08.02.2019 11:33, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 2139

Menedżer Daniła Kwiata podkreśla, że powracający do rywalizacji kierowca jest dobrze przygotowany do kontynuacji kariery. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że to ostatnia szansa Rosjanina w Formule 1.

Kariera Daniiła Kwiata w Formule 1 obfituje w ciągłe zwroty akcji. Po początkach w Toro Rosso, epizodzie w Red Bullu i degradacji do juniorskiej ekipy Czerwonych Byków Rosjanin stracił swoje miejsce w najwyższej kategorii. Po roku spędzonym w symulatorze Ferrari kierowca otrzymał drugą szansę od swoich byłych pracodawców i znalazł się w składzie Toro Rosso na sezon 2019.

Z postępów Kwiata zadowolony jest jego menedżer, Nicolas Todt.

,,W F1 zawsze trudno jest otrzymać drugą szansę. Daniił chciał zrozumieć, co się stało i wykonał w symulatorze świetną robotę" - mówił na łamach Corriere dello Sport.

,,Jego sytuacja przypomina mi powrót Felipe Massy do Saubera w 2004. Dwa lata później był już w Ferrari z Michaelem Schumacherem."

Todt wierzy, że Rosjanin nie zmarnuje nowej szansy na karierę w Formule 1.

,,Nie chcę bujać w obłokach, ale Daniił jest utalentowanym kierowcą i dobrym sportowcem, który nie zapomina o rozwoju kulturalnym. Czyta Tołstoja i Dostojewskiego. To bardzo inteligentna osoba."

,,Wraca do F1 mniej emocjonalny i bardziej dojrzały. To oczywiste, że musi osiągać dobre wyniki. Wie, jak istotna jest szansa, którą otrzymał. Więcej już ich nie dostanie."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu