Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Belgii 2019-09-01
f1 - GP Belgii
Deszcz

19°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean: Przed 2021 nic się nie zmieni

Udostępnij na Facebook
11.02.2019 11:29, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1013

Francuski kierowca wyklucza szanse dołączenia ekip środka stawki do walki o najwyższe cele. Uważa, że dopiero zminany techniczne szykowane na 2021 mogą zbliżyć stawkę.

W nowym sezonie bolidy F1 będą wyposażone w zmodyfikowaną aerodynamikę, która ma zwiększyć szanse na bezpośrednią walkę między kierowcami. Reprezentujący Haasa Romain Grosjean obawia się, że przy obecnych, dużych różnicach między czołem stawki a środkiem jedyną szansą na wyrównanie poziomu zespołów w F1 jest wprowadzenie znacznie większego pakietu zmian, jak ten planowany na 2021.

,,W F1 możliwości odnoszenia zwycięstw powinny być większe, chociaż nie sądzę, by coś się zmieniło przed 2021. Ale jeśli spojrzymy na ubiegły rok, walka w środku stawki była ekscytująca.”

,,Ferrari ogłosiło, że zamierzają zwiększyć budżet na ten rok, Red Bull mówił, że wydali mnóstwo pieniędzy na nowe przednie skrzydło i jestem pewien, że Mercedes również ciężko pracował. Nie zrozumcie mnie źle, my też nie spaliśmy, ale dopóki różnice między zasobami poszczególnych ekip są tak duże, będą też różnice na torze.”

W zeszłym roku Haas zdołał zająć 5. pozycję w klasyfikacji generalnej. Podczas prezentacji nowego samochodu ekipy Grosjean podkreślał, że w ubiegłym sezonie ,,poprzeczka została postawiona wysoko”, oraz że jeśli tylko będzie to możliwe, amerykański zespół będzie w 2019 walczył o miano najlepszego teamu środka.

,,Myślę, że Renault będzie mocne. Nigdy nie wiesz, czego się spodziewać po McLarenie – to duży zespół z bogatą historią i mogą wrócić bardzo silni. Wiemy, że Racing Point dostało zastrzyk gotówki, a Toro Rosso z technicznego punktu widzenia będzie blisko Red Bulla, mają ten sam silnik. Jest mnóstwo chętnych do bycia najlepszymi spośród reszty, ten świat jest bardzo konkurencyjny i musimy dać z siebie wszystko.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu