Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Belgii 2019-09-01
f1 - GP Belgii
Deszcz

19°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

McLaren podpisał umowę z British American Tobacco i Huski Chocolate

Udostępnij na Facebook
11.02.2019 18:50, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1792

McLaren podpisał wieloletnią umowę z koncernem tytoniowym BAT, który był właścicielem zespołu BAR Formula 1.

BAT [British American Tobacco] - brytyjska firma produkująca papierosy i tytoń, kupiła zespół Tyrrell w 1997 roku, a formalnie weszła do F1 w 1999, zmieniając nazwę na British American Racing, by rok później związać się z Hondą.
 Zespół nie wygrał żadnego Grand Prix, a najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej to 2 [2004 rok].
 Po zaostrzeniu przepisów dotyczących reklam tytoniu, BAT spadło do bardziej peryferyjnej roli i w efekcie dalszych restrykcji opuściło Formułę 1 na początku 2007 roku.  BAT i Honda zerwały współpracę tuż przed startem sezonu.

Zapowiedź globalnego partnerstwa z BAT przywraca konsorcjum tytoniowe do F1 po raz pierwszy od czasu, kiedy Honda odkupiła zespół BAR. British American Tobacco jest drugim w tym miesiącu [po Huski Chocolate] sponsorem wchodzącym w barwach McLarena do F1.

 

W oświadczeniu zespołu czytamy: "McLaren skupia się wyłącznie na produktach potencjalnie zmniejszonego ryzyka utraty zdrowia. Współpraca zespołu z BAT opierać się będzie na technologii i innowacji".

BAT potwierdziło, że ich marka będzie obecna przez cały sezon, ale będzie to zgodne z obowiązującymi przepisami i restrykcjami obowiązującymi w sporcie.

W dalszej części oświadczenia McLarena czytamy, że partnerstwo z BAT będzie "skoncentrowane na przyspieszeniu programu transformacji, wykorzystując swoją ofertę produktów o potencjalnie obniżonym ryzyku utraty zdrowia, skierowaną do konsumentów tytoniu i nikotyny".

Podczas gdy partnerstwo zostało ogłoszone przez oddział wyścigowy McLarena, będzie ono również obejmować McLaren Applied Technologies, które będzie współpracować z BAT w obszarach obejmujących technologię akumulatorów i zaawansowanych materiałów stosowanych w produkcji.

"Z zadowoleniem przyjmujemy BAT do zespołu McLarena i w pełni wspieramy ich ambicję osiągnięcia znaczących i trwałych zmian poprzez innowacje" - powiedział dyrektor generalny McLarena - Zak Brown.

"Program transformacji BAT jest kluczowy dla tego partnerstwa i z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem technicznym, aby przyspieszyć ten proces".


Główny specjalista ds. marketingu British American Tobacco - Kingsley Wheaton - powiedział, że BAT użyje nowego partnerstwa, aby zwiększyć popularność swoich e-papierosów i produktów do palenia tytoniu.

"Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani nowym partnerstwem, które pozwala nam przyspieszyć tempo wprowadzania innowacji i transformacji marki" - powiedział Wheaton.

"Daje nam to prawdziwie globalną platformę, dzięki której możemy zwiększyć popularność naszych produktów o potencjalnie obniżonym ryzyku utraty zdrowia, w tym naszych marek Vype i Vuse".

"W ostatecznym rozrachunku innowacje i technologia McLarena będzie wspierać nas w tworzeniu lepszego jutra dla naszych konsumentów na całym świecie".


Umowa McLaren/BAT dotycząca technologii i innowacji pojawia się w momencie, gdy sponsor marki Ferrari - Philip Morris International [również działający w branży tytoniowej] - także wykazuje większe zainteresowanie Formułą 1.
  Zaangażowanie Philip Morris International jest obecnie analizowane pod kątem marki Mission Winnow, która pojawiła się pod koniec ubiegłego roku na strojach i samochodach ekipy z Maranello.
 Mimo, że Mission Winnow reklamuje 'inicjatywę bez tytoniu', jest wiązana z producentem wyrobów tytoniowych, takich jak Marlboro.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu