Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Belgii 2019-09-01
f1 - GP Belgii
Deszcz

19°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Max Mosley wspiera pomysły Liberty Media i FIA

Udostępnij na Facebook
12.02.2019 16:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1088

Były prezydent FIA w pełni popiera ostatnie zmiany mające na celu ochronę kierowców, a także jest za ograniczeniem budżetów.

System ochrony kokpitu [HALO] był bardzo kontrowersyjnym i krytykowanym pomysłem, ale Max Mosley twierdzi, że Jean Todt miał rację walcząc o wdrożenie tego projektu.

"Nie byłem na Grand Prix od 2009 roku, ale oglądam wiele wyścigów w telewizji" - powiedział dla Auto Motor und Sport Mosley.

"Muszę powiedzieć, że samochody bez HALO wydają się teraz prawie staroświeckie" - powiedział 78-latek - "Wyglądają jakoś tak dziwnie i źle".

"Od lat 60-tych słyszałem, że sport staje się coraz bezpieczniejszy, a pieniądze odgrywają coraz ważniejszą rolę - to psuje zabawę, ale jednocześnie Formuła 1 staje się coraz bardziej popularna".

"Radzę ludziom, którzy gloryfikują ryzyko, aby pójść na pogrzeb. Nie ma nic gorszego niż doświadczanie śmierci młodego człowieka i sportowca - ok, umarł robiąc coś, co kochał, ale jest to okropne dla krewnych i przyjaciół" - dodał Mosley.


Mosley popiera także starania obecnego prezydenta FIA i Liberty Media we wprowadzeniu obowiązkowych limitów budżetowych, ale jak sam zauważa, ​​zespoły nigdy nie będą w pełni jednogłośnie wspierać takich zmian.

"Niektórzy są tak zaawansowani w swojej technologii, jak i konserwatywni, jeśli chodzi o zmianę systemu" - powiedział - "Po prostu nie chcą niczego zmieniać".

"Duże zespoły nie chcą rezygnować z przewagi nad tymi mniejszymi, a zwłaszcza tymi z mniejszymi pieniędzmi.   Jeśli zatrudnisz trzy razy więcej osób, to tak, jakbyś ścigał się z silnikiem o większej pojemności".

"Te zespoły nigdy nie zgodzą się na ograniczenie budżetu" - dodał Mosley.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu