Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Belgii 2019-09-01
f1 - GP Belgii
Deszcz

19°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Rosyjski promotor krytykuje szefa Stowarzyszenia Promotorów Formuły 1

Udostępnij na Facebook
12.02.2019 17:05, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1095

Rosjanie coraz bardziej dystansują się od grupy promotorów i właścicieli torów, którzy grożą opuszczeniem Formuły 1.

Bardzo krytyczne oświadczenie wystosowane w kierunku Liberty Media, które zostało wydane przez tak zwane Stowarzyszenie Promotorów Formuły 1 (FOPA) [Formula One Promoters' Association] i komentarze szefa stowarzyszenia - Stuarta Pringla - wywołały poruszenie i zmusiły szefów F1 do podjęcia dyskusji.

 


Sergey Vorobyev, główny promotor Rosyjskiego Grand Prix, zalicza wyścig w Soczi do udanych przedsięwzięć i ani myśli popierać swojego brytyjskiego odpowiednika.

"On [Stuart Pringle] ma swoje własne problemy - kieruje brytyjskim Grand Prix i nie ma kontraktu na przyszły rok" - powiedział na łamach sports.ru Vorobyev

"Zebrał kilku promotorów na spotkanie i rozmawiali o wspólnych trudnościach, ale to publiczne oświadczenie było dziwne, ponieważ nie było nawet uzgodnione przez członków FOPA - było to zupełnie nieoczekiwane i niepotrzebne" - zdradził.

"Najwyraźniej Pringle próbował wzmocnić swoją pozycję dzięki wsparciu innych promotorów, ale nie udało mu się to" - dodał Vorobyev.

Vorobyev uważa, że w rzeczywistości prawie połowa członków FOPA nie popiera najnowszych ruchów i wystąpień szefa Silverstone - Stuarta Pringle.

"Meksykańscy promotorzy złożyli osobne oświadczenie, w którym nie poparli opinii FOPA, a następnie Azerbejdżan przedłużył kontrakt do 2023 roku i oni również byli zaskoczeni publicznym oświadczeniem złożonym w ich imieniu [przez prezesa FOPA]" - powiedział Vorobyev.

"Wielu innych promotorów - głównie europejskich - również przyznało, że nie opowiedzieli się za stanowiskiem prezentowanym przez Pringle"

Vorobyev uważa FOPA za słabą organizację, która nie potrafi mówić jednym głosem, a jej działania wprowadzają tylko zamieszanie i komplikują negocjacje z Liberty Media.

"Ich działania nie przynoszą żadnych rezultatów, z wyjątkiem stwierdzeń, że jest to dla dobra wszystkich".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu