Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Belgii 2019-09-01
f1 - GP Belgii
Deszcz

19°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Mechanicy Vettela przejdą na drugą stronę garażu

Udostępnij na Facebook
12.02.2019 17:50, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1687

Włoskie media twierdzą, że zespół współpracujący dotąd z Sebastianem Vettelem zostanie przeniesiony do obsługi Charlesa Leclerca.

Nie od dziś wiadomo, że zgrany zespół współpracowników to 10% sukcesu, ale zamiana ekip wyścigowych nie jest czymś niezwykłym - Mercedes wymieniał zespoły inżynierów i mechaników pomiędzy swoimi kierowcami już kilkukrotnie.

 


Pierwszą ważną decyzją Mattii Binotto, od czasu przejęcia sterów w Ferrari na początku bieżącego roku, będzie wymieszanie załóg mechaników.

Monakijczyk będzie nadzorowany i prowadzony - zgodnie z oczekiwaniami - przez starszego inżyniera wykonawczego Ferrari, Jocka Cleara.

Clear ma ogromne doświadczenie [poprowadził Jacquesa Villeneuve'a do tytułu mistrzowskiego w 1997 roku, a później pracował z Michaelem Schumacherem, Nico Rosbergiem i Lewisem Hamiltonem w Mercedesie], które może okazać się bardzo pomocne, a wręcz kluczowe dla 21-latka.

Vettel zatrzyma jednak swojego długoletniego inżyniera wyścigowego - Riccardo Adamo - z którym współpracuje w Scuderii od 2015 roku, a także ekipę inżynierów odpowiadających za silnik przypisaną do samochodu z numerem 5.


Ponadto były dyrektor ds. bezpieczeństwa i zastępca dyrektora wyścigowego w FIA - Laurent Mekies - będzie odpowiadał za interpretację i obsługę przepisów sportowych i technicznych w Ferrari.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
18334KWT [komentarzy: 1497] / 2019-02-13 17:51:03
~gość:

Albo przeciwnie, dostał najlepszych i najbardziej doświadczonych mechaników. cytuj
~gość / 2019-02-13 16:52:24
No to chyba będzie kopanie dołków Monakijczykowi jak tylko będzie można:) a szkoda było do przewidzenia cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu