Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Kanady 2019-06-09
f1 - GP Kanady
Częściowe zachmurzenie

16°C

13 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Punkt za najszybsze okrążenie - na krytykę nie trzeba było długo czekać

Udostępnij na Facebook
14.03.2019 10:39, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 1242

Nowa zasada - wbrew pozorom prosta, a jednak nie.

Każdy kierowca, który 'wykręci' w wyścigu najszybsze okrążenie otrzyma punkt. Jest jednak haczyk - musi to być kierowca z TOP10. Niestety, wielu uważa, że punkty będą zgarniać w dużej mierze trzy czołowe ekipy, bo strata czasowa pozostałych zespołów jest zdbyt duża, by mogły one rywalizować z najlepszymi chociażby o ten jeden punkt.

"Straty są tak duże, że zespoły te nie mogą sobie pozwolić na zjechanie po nowe opony bez szkody na ich wyniku" - pisze magazyn Auto Motor und Sport.

Zadowolony wydaje się być Max Verstappen. Nie ma się czemu dziwić bo jeździ w jednej z trzech najlepszych ekip w stawce.

"To może oznaczać wiele punktów. Pięć lub sześć takich najszybszych okrążeń to dodatkowe pięć czy sześć punktów" - powiedział.

Manager Alfy Romeo, Beat Zehnder przyznał, że ten punkt mało interesuje zespół, bo teamy ze środka stawki są 'zbyt blisko siebie'. ALE! Walka o ten jeden punkcik może być dobrym ruchem strategicznym.

Jeśli kierowca Mercedesa ma duże szanse na wywalczenie tego jednego dodatkowego punktu za najszybsze okrążenie, a Ferrari nie może sobie pozwolić na zjazd po świeży komplet opon, wówczas zespoły współpracujące z Ferrari, takie jak Haas czy Alfa Romeo mogą zostać poproszone o zjazd po świeże gumy by walczyć o odebranie Mercedesowi tego punktu. To samo może zrobić Mercedes wykorzystując współpracę z Racing Point czy Williamsem albo Red Bull z Toro Rosso.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu