Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

GP Chin: Valtteri Bottas najszybszy w drugim treningu

Udostępnij na Facebook
12.04.2019 09:30, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1280

Fin Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej przed niedzielną Grand Prix Chin. 

Druga sesja treningowa rozpoczęła się równo o godzinie 8 czasu polskiego i o godzinie 14 czasu lokalnego. 

Pierwszym kierowcą, który podczas drugiej sesji treningowej pojawił się na torze był kierowca zespołu Alfa Romeo, Antonio Giovinazzi. Włoch po problemach w pierwszej sesji od razu wziął się do pracy i był również pierwszym kierowcą, który podczas drugiego treningu uzyskał mierzony czas okrążenia.

Kilka minut po rozpoczęciu sesji nad torem powiewała żółta flaga, której wywieszenie spowodował Lewis Hamilton. Brytyjczyk zaliczył „spina” na wejściu w zakrętu numer 2. Podobna przygoda przytrafiła się również Valtteriemu Bottasowi, który obrócił się zaraz po wyjeździe z alei serwisowej w zakręcie numer 1.

Po 15 minutach trwania sesji swoje czasy okrążeń odnotowało 16 kierowców. Bez czasu pozostawali Nico Hulkenberg, Pierre Gasly, Max Verstappen i Daniil Kvyat, który miał problemy ze swoim samochodem. Pierwszy czas w tym momencie sesji należał do Charlesa Leclerca, który drugiego Valtteriego Bottasa wyprzedzał o ponad 0,3 sekundy, trzeci czas w tym momencie sesji należał do Sebastiana Vettela, który do swojego zespołowego kolegi tracił już ponad 0,5 sekundy.

Przy patrzeniu na czasy pierwszej trójki trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że Leclerc uzyskał swój czas na twardej mieszance opon, z kolei Bottasa jak i Vettel swój czas uzyskali na pośredniej mieszance opon. Robert Kubica w tym momencie sesji zajmował 18 miejsce, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę o 0,1 sekundy, z kolei tracąc do lidera prawie 4 sekundy.

Na godzinę przed końcem sesji swoje mierzone kółka przejechało 19 kierowców. Bez czasu pozostawał nadal Daniil Kvyat, ponieważ przy jego samochodzie trwały nadal zaawansowane prace. Z kolei w czołówce doszło do kilku zmian, ponieważ na pierwsze miejsce wskoczył Lewis Hamilton, który drugiego Charlesa Leclerca wyprzedzał o 0,045 sekundy. Trzeci Max Verstappen do Brytyjczyka tracił już ponad 0,3 sekundy. Robert Kubica po wyjeździe na tor na miękkiej mieszance opon awansował na 13 miejsce tracąc do najszybszego kierowcy ponad 1,8  sekundy.  

30 minut przed końcem sesji swoje czasy okrążeń odnotowali już wszyscy kierowcy. Pierwsze miejsce w tym momencie sesji zajmował Valtteri Bottas, który o 0,027 sekundy wyprzedzał Sebastiana Vettela i o ponad 0,2 sekundy Maxa Verstappena, kierowcy swoje mierzone kółka przejechali na miękkiej mieszance opon. Robert Kubica w tym momencie sesji spadł na 19 miejsce tracąc do lidera ponad 2,7 sekundy.

Bez sprawdzenia tempa kwalifikacyjnego pozostawał nad Charles Leclerc, który od kilkudziesięciu minut znajdował się w garażu. W bolidzie kierowcy sprawdzano system chłodzenia samochodu.

Do końca sesji kierowcy nie poprawiali już czasów swoich okrążeń, tylko skupiali swoją uwagę na dłuższych przejazdach i symulacji wyścigu. Tym samym najlepszy czas w drugiej sesji treningowej uzyskał Valtteri Bottas. Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Vettel, a trzeci czas w drugiej sesji treningowej ustanowił Max Verstappen. Czwarty czas należał do Lewisa Hamiltona, a czołową piątkę zamknął Nico Hulkenberg. 

Wyniki drugiego treningu:


Wasze komentarze (3) Dodaj komentarz
~gość / 2019-04-12 12:37:55
~gość: Williams idzie do przodu, już poniżej trzech sekund straty do pierwszego w tabeli a były cztery.

...no,no,jeszce trochę i tylko raz będą ich dublowali cytuj
razor6017 [komentarzy: 3] / 2019-04-12 12:36:35
~gość: Williams idzie do przodu, już poniżej trzech sekund straty do pierwszego w tabeli, a były cztery.

Jak to się mówi, lepszy rydz niż nic :D
Trzymam kciuki za Roberta, chociaż problemy są co niemiara. cytuj
~gość / 2019-04-12 10:06:13
Williams idzie do przodu, już poniżej trzech sekund straty do pierwszego w tabeli a były cztery. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu