Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel tłumaczy się z wyprzedzenia Verstappena w kwalifikacjach

Udostępnij na Facebook
13.04.2019 23:30, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1264

Do sytuacji z udziałem Niemica i Holendra doszło podczas ostatniego segmentu kwalifikacji. 

Całe zdarzenie miało miejsce podczas ostatniej części kwalifikacji w Q3 na okrążeniu wyjazdowym. Vettel wyprzedził Verstappena w trzecim sektorze w zakręcie numer 14. Niemiec najwyraźniej dostał informacje od zespołu, że czas na rozpoczęcie okrążenia pomiarowego się kończy i postanowił wyprzedzić Holendra.

Ten manewr spowodował, że kierowca Red Bull został wyprzedzony nie tylko przez Vettela, ale także przez obu kierowców Renault. Ostatecznie ta cała sytuacja przyczyniła się do tego, że Holender nie zdążył rozpocząć okrążenia pomiarowego przed upływem czasu. Z kolei po kwalifikacjach Niemiec Sebastian Vettel postanowił wytłumaczyć się z tej decyzji. 

"Zespół powiedział mi, że mam tylko 10-sekundowy margines na przekroczenie linii startowej, abym mógł podjąć kolejną próbę przejechania kolejnego okrążenia pomiarowego, więc musiałem coś wymyślić. Nie wiem czy inni kierowcy też dostali taką informację, ale ja ją dostałem, więc przyśpieszyłem, ponieważ czułem, że inni kierowcy nie są świadomi upływającego czasu," powiedział. 

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu