Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Mercedes triumfuje w GP Chin

Udostępnij na Facebook
14.04.2019 09:50, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1279

Lewis Hamilton pewnie zwyciężył w wyścigu w Szanghaju, pokonując zespołowego kolegę. Do małego zamieszania doszło w ekipie Ferrari, która wprowadziła polecenia zespołowe.

Po starcie na prowadzenie wysunął się Lewis Hamilton, natomiast trzeciego Sebastiana Vettela wyprzedził Charles Leclerc. Już chwilę później doszło do incydentu - Danił Kwiat, który usiłował wyprzedzić Lando Norrisa, zderzył się z Brytyjczykiem i podbił go w powietrze. Obydwaj pozostali w rywalizacji, ale kierowca McLarena zgłaszał przez radio uszkodzenia podłogi. Wprowadzono wirtualny samochód bezpieczeństwa. Kilka okrążeń później Rosjanin otrzymał za ten incydent karę przejazdu przez aleję serwisową.

Po zakończeniu neutralizacji do Leclerca zaczął zbliżać się jego zespołowy kolega. Monakijczyk otrzymał ostrzeżenie by podkręcić tempo, w innym przypadku ekipa zarządzi zamianę miejsc - co stało się chwilę później. Leclerc bez walki przepuścił Vettela, ale szybko znalazł się w bliskiej odległości od Niemca. W rozmowie z inżynierem młodszy z reprezentantów Scuderii dawał upust swojej irytacji, mówiąc o ,,marnowaniu czasu".

Na 18. okrążeniu dały znać o sobie problemy z niezawodnością Renault - z rywalizacji wycofał się Nico Hulkenberg.

Chwilę później na pit stop zameldował się Max Verstappen, a następnie Sebastian Vettel. Niemiec wrócił na tor przed Holendrem, który szybko przystąpił do ataku - kierowca przeskoczył reprezentanta Ferrari, ale Vettel w twardej walce zdołał odbić pozycję. Kierowcy Mercedesa po zmianie opon pozostali na czele, natomiast Leclerc spadł na 5. miejsce. Różnice w czołówce stały się na tyle duże, że w kolejnych minutach nie było mowy o żadnej walce.

Na 26. okrążeniu swój pit stop zaliczył Robert Kubica. Polak powrócił na tor na ostatnim, 19. miejscu.

W połowie wyścigu Leclerc znacznie zmniejszył stratę do Verstappena, Holender zjechał jednak po nowy komplet pośrednich opon. To zdecydowało o ściągnięciu do alei serwisowej Vettela, który założył ten sam rodzaj ogumienia. Mercedes z kolei wezwał obydwu swoich reprezentantów na zmianę opon na tym samym okrążeniu, obsługując ich jeden za drugim. Na prowadzeniu pozostał Hamilton, a za nim po zaciekłej walce z Leclerkiem znów znalazł się Bottas. Monakijczyk parę okrążeń później został wyprzedzony również przez Vettela, po czym zjechał na drugą zmianę ogumienia. Po powrocie na tor wylądował na 5. pozycji, za Verstappenem.

Na kilkanaście kółek przed końcem z rywalizacji wycofał się Danił Kwiat. Podobny los spotkał Norrisa, który zjechał do alei serwisowej na trzy okrążenia przed metą.

Nie doszło już do żadnych zmian w czołówce - zwyciężył Lewis Hamilton przed Valtterim Bottasem, a podium uzupełnił Sebastian Vettel.

Robert Kubica dotarł do mety na 17. pozycji, należy jednak pamiętać, ze ostatni sklasyfikowany Norris wycofał się na krótko przed końcem. Kierowca Williamsa zmagał się ze swoim samochodem jeszcze przed początkiem wyścigu - na okrążeniu instalacyjnym Polakowi ,,uciekł" tył, przez co zaliczył on obrót.

Punkt za najszybsze okrążenie zapisał na swoje konto Pierre Gasly.

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu