Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

GP Chin: Konferencja prasowa po wyścigu

Udostępnij na Facebook
14.04.2019 18:00, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1254

1. Lewis Hamilton (Mercedes), 2. Valtteri Bottas (Mercedes), 3. Sebastian Vettel (Ferrari)

1. Lewis Hamilton: To były naprawdę interesujące trzy pierwsze wyścigi, jako zespół nie spodziewaliśmy się, że uda nam się w tych trzech wyścigach zdobyć trzy dublety. Wykonaliśmy wszyscy kawał dobrej roboty, więc jestem szczęśliwy, że mogę być cześcią tej ekipy. Valtteri naprawdę przyspieszył w tym roku i wykonał wyjątkową pracę. Podczas tego weekendu zmagałem się trochę z samochodem, ale kiedy przyszedł już czas kwalifikacji, to zmieniłem trochę styl jazdy, który pozwolił mi odblokować trochę więcej potencjału naszego samochodu. Start w moim wykonaniu był świetny, i był to decydujący moment wyścigu. Udało mi się dzisiaj osiągnąć całkiem dobre tempo w porównaniu do drugiego treningu, więc jestem naprawdę z tego szczęśliwy. Między nami jest mała różnica, i myślę że to drobne szczegóły decydują o tym kto kiedy jest mocny. Cieszę się również z tego jak wystartowałem, ponieważ nie był to mój mocny punkt w tym sezonie. W tym roku nad startami pracowałem tak jak rok temu, jest to element, z którym borykałem się przez lata. 2016 rok pod względem startów był najgorszy, ale 2007, 2008 rok, również był pod tym względem kiepski, szczególnie w porównaniu do Ferrari, które było bardzo mocne na starcie. Dzisiejszym startem można powiedzieć, że odkupiłem winy, ale przed nami jeszcze 18 wyścigów i nadal trzeba pracować nad tym elementem. 

2. Valtteri Bottas: Lewis miał lepszy start niż ja, moje problemy zaczęły się już na okrążeniu formującym. Przed moim polem startowym była gruba biała linia, więc kiedy jeszcze przyśpieszyłem i najechałem na tą linię, moję koła zaczęły buksować, było to jeszcze na okrążeniu formującym. Na stracie myślałem, że może lepiej będzie z cieplejszymi oponami, ale tak nie było, więc gdy najechałem na białą linię moje koła znów zaczęły buksować, przez co straciłem kilka metrów, więc Lewis to wykorzystał, ale czasami tak się dzieje. Myślę, że pierwszy stint Lewis miał mocniejszy niż ja, w początkowej fazie byłem blisko, ale później zaczął mi odjeżdżać. Druga i trzecia faza wyścigu wyglądały podobnie, więc myślę, że kluczowym momentem wyścigu był start. Lewis wykonał dzisiaj dobrą robotę. 

3. Sebastian Vettel: Mamy bardzo silny samochód, nie ma w tym nic złego, ale myślę, że nie jesteśmy jeszcze w stanie umieścić go na pierwszy miejscu. Oczywiście, te trzy wyścigi, które mieliśmy znaczenie się od siebie różnią, również warunki które były znacząco się różniły. Zaczynamy również dostrzegać pewnego rodzaju prawidłowości, szczególnie na dystansie Grand Prix. Trzeba zrozumieć to czego potrzebujemy aby odblokować nasz samochód. Myślę, że najbliższe tygodnie bedą dla nas kluczowe, aby zrozumieć również to, w którym kierunku musimy podążać. Najwyraźniej dzisiaj nie byliśmy tak szybcy jak Mercedes. Szkoda, że ​​nie mogliśmy zdobyć trzeciego i czwartego miejsca, ale ogólnie myślę, że możemy być optymistami. Były etapy wyścigu, w którym byliśmy silni i etapy wyścigu, w którym byliśmy słabsi w porównaniu do tego, gdzie chcieliśmy być. Oczywiście Mercedes miał bardzo dobre trzy pierwsze wyścigi. Myślę, że w Australii zmagaliśmy się z warunkami i prawdopodobnie z ustawieniami samochodu. Myślę, że wyciągnęliśmy również lekcję z GP Bahrajnu i tutaj było już o wiele lepiej. Mimo to, zarówno tutaj jak i tam były etapy wyścigu, w których byliśmy słabsi. Myślę, że możemy być zadowoleni z tego jak spisuje się nasz silnik, wygląda na to, że jest bardzo mocny. Oczywiście nasz samochód jest również bardzo dobry, ale myślę, że chodzi tylko o to aby go dobrze ustawić, co pokazał Charles w Bahrajnie. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu