Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Gasly: Lepiej było pozwolić Maxowi walczyć z Ferrari

Udostępnij na Facebook
14.04.2019 20:09, autor: Sonia Mazur, wyświetleń: 1596

Pierre Gasly podkreślił, że lepiej było pozwolić swojemu koledze z zespołu Maxowi Verstappenowi walczyć z Ferrari w Grand Prix Chin.

Gasly zaliczył swoją najlepszą pozycję jako kierowca Red Bulla, Francuz zakończył wyścig na P6 podczas Grand Prix Chin. Były kierowca Toro Rosso odebrał także dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie, „Cieszę się, że zdobyłem punkt za najszybsze okrążenie wyścigowe”, powiedział Gasly dla Ziggo Sport.

Jeśli chodzi o możliwość walki na torze z Verstappenem w wyścigu, Gasly odrzucił tę możliwość: „Jechaliśmy obok siebie, ale wiedziałem, że nie ścigamy się w tym wyścigu. Nie było sensu podejmować takiego ryzyka. Lepiej dla zespołu było pozwolić Maxowi walczyć z Ferrari. Więc starałem się pozostać za nim i oszczędzać opony”.

Po dwóch rozczarowujących wyścigach do tej pory, trochę czasu zajęło Gasly’emu przyzwyczajenie się do nowego bolidu, jak widać - powoli, ale pewnie - wygląda na to, że francuski kierowca podąża we właściwym kierunku: „Robimy wszystko krok po kroku”, dodał Gasly. „Nadal musimy podjąć wiele kroków, ale dobrą rzeczą jest to, że dokładnie wiemy, gdzie mogę się poprawić. Skupię się więc na tym w nadchodzących wyścigach”.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu