Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Daniil Kvyat nie zgadza się z karą

Udostępnij na Facebook
15.04.2019 09:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1312

Kierowca Toro Rosso chce spotkać się ze stewardami, aby przedyskutować nałożoną na niego karę.

Rosjanin na początku wyścigu brał udział w incydencie, w którym doszło do kolizji pomiędzy nim, a McLarenami Carlosa Sainza i Lando Norrisa. Kvyat został uznany za winnego i został ukarany przejazdem przez aleję serwisową, po czym wycofał się z wyścigu. Norris także nie ukończył wyścigu, a Sainz dojechał poza punktami - na 14 pozycji.
  Rosjanin otrzymał również dwa punkty karne.

 

 

Kvyat uważa, że ​​nie było możliwości uniknąć kontaktu, a biorąc pod uwagę tempo jego drużyny - po tym jak Aleksander Albon startując z tyłu stawki dojechał na dziesiątym miejscu - jego wyścig mógł zakończyć się ze sporą ilością punktów.

"Niefortunny wyścig z tempem, które - jak sądzę - mogło dać nam sporo punktów" - powiedział Kvyat - "To bardzo nieprzyjemne, że nie byliśmy w stanie przekuć tego tempa w punkty w dwóch ostatnich wyścigach. To dla nas zimny prysznic, ponieważ potencjał samochodu był bardzo duży".

"Jeśli chodzi o incydent na pierwszym okrążeniu, odtwarzałem go już wiele razy i szczerze mówiąc całkowicie nie zgadzam się z karą. Chciałbym porozmawiać ze stewardami za zamkniętymi drzwiami i dowiedzieć się jaka jest ich opinia na ten temat i jak argumentują tę karę".

"To było wyjście z szóstego zakrętu, a mój samochód był już ustawiony na wprost. Przepisy mówią, że muszę zostawić miejsce na szerokość samochodu, a były tam trzy samochody, z których jeden wrócił na tor w bardzo ostry sposób. Potem dostałem uderzenie z tyłu i wyleciałem w powietrze, w efekcie czego uderzyłem w Norrisa".

"Nie widziałem uszkodzeń Carlosa, ale widziałem mój samochód i samochód Lando i szczerze mówiąc, nie wydaje mi się by ten incydent był jakoś bardzo szczególny i zasługiwał na karanie kogokolwiek. Właśnie dlatego nie rozumiem tej kary".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu