Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Weber: Michael Schumacher prowadziłby Micka w F1

Udostępnij na Facebook
23.04.2019 16:15, autor: Sonia Mazur, wyświetleń: 885

Były menadżer Michaela Schumachera, Willi Weber, uważa, że ​​siedmiokrotny mistrz świat a wróciłby do Formuły 1 w roli menedżera z synem Mickiem, gdyby nie jego wypadek narciarski w 2013 roku.

 

Schumacher doznał poważnych obrażeń głowy w wypadku w grudniu 2013 roku i nadal czeka go długa droga do wyzdrowienia. Gdyby jednak nie ten nieszczęśliwy incydent, Weber jest przekonany, że Schumacher odegrałby aktywną rolę w nadzorowaniu kariery syna Micka i pomógłby wprowadzić go do F1.

W wywiadzie dla Motorsport.com Weber powiedział: „Michael bardzo chciał wprowadzić go do Formuły 1 i zarządzać nim, tak jak kiedyś ja nim zarządzałem. To byłby wynik końcowy całej historii..” Mick Schumacher ściga się obecnie w Formule 2, po wygranych Mistrzostwach Europy Formuły 3 w zeszłym roku. Niedawno miał także testy w F1 dla Ferrari i Alfa Romeo.

Podczas gdy młodzieniec korzysta obecnie ze wskazówek Sabine Kehm, szefowej Schumachera, Weber uważa, że ​​jego były protegowany byłby bardzo zajęty, gdyby wydarzenia okazały się odmienne, „Michael wie wszystko. Wie, z którymi zespołami warto porozmawiać, wie, jak to wszystko działa. Ponieważ sam przeżył wszystkie doświadczenia, to była jego ambicja”.

Dodał: „Ludzie zawsze będą porównywać go z Michaelem i powiedzą:„ Nazywa się Schumacher, musi osiągnąć takie same wyniki, jak jego ojciec ”. Oczywiście to ogromne obciążenie dla tak młodego kierowcy. „Gdyby Michael nadal stał u jego boku, miałoby to zupełnie inną symbolikę, ale teraz Mick zasadniczo reprezentuje swojego ojca w oczach ludzi. To jest problem, ponieważ wszyscy go porównują i wszyscy mówią: „Musi osiągać takie same wyniki”.

Weber nie ma już żadnego kontaktu z rodziną Schumachera i mówi, że okres od wypadku byłego kierowcy F1 był dla niego szczególnie trudny, „Ludzie rozmawiają ze mną bez względu na to, gdzie jestem:„ Jesteś Willi Weber, jak tam Schumacher? ” Wtedy cała rzecz zaczyna się od nowa w moim wnętrzu. Chciałbym, żeby Michael jak najszybciej wrócił na nogi i żebym mógł go przytulić. To moje największe życzenie”.

Weber nie ma już żadnego aktywnego udziału w wyścigach samochodowych, ponieważ jego współpraca z Nico Hulkenbergiem zakończyła się w 2011 roku. Obecnie, w wieku 77 lat, mieszka na Majorce i ma inne zainteresowania biznesowe w budownictwie, „Mam dobre rzeczy do zrobienia. Muszę pracować. Bycie emerytem nie jest dla mnie. Praca, którą teraz wykonuję, to mniej więcej hobby. Kiedy się nudzę, zawsze mam coś do zrobienia, ale nie muszę tego robić. Jestem zadowolony, myślę, że to bardzo ważne” – dodał.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu