Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wolff: F1 to ciągle użyteczna platforma dla Mercedesa

Udostępnij na Facebook
13.05.2019 13:22, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1074

Szef niemieckiego zespołu odniósł się do plotek mówiących o odejściu Mercedesa z królowej motosportu. Przyznał również, że nie wierzy w długie trwanie pasma dubletów swojego zespołu.

Kto pomyślałby po przedsezonowych testach, że Mercedes zakończy pierwsze pięć wyścigów z kompletem dubletów na koncie? Forma niemieckiego zespołu z niedzieli chyba ostatecznie rozwiała wątpliwości co do tego, że to aktualni mistrzowie świata nadal rozdają karty. Dosyć łatwo zdobyte w Hiszpanii dwa pierwsze miejsca wzbudziły podejrzenie, że z takim tempem Mercedes może kontynuować trwającą tendencję do końca sezonu. Toto Wolff odrzuca jednak szanse na taki scenariusz.

,,To nierealne. Musimy pozostać pokorni i nie postrzegać sukcesu jako coś, co już mamy zagwarantowane” – komentował. – Zarówno Ferrari, jak i Red Bull mają środki, by szybko powrócić na szczyt.”

,,Jako fan ja również chciałbym być świadkiem niespodzianek” – dodał Wolff.

Dane z Barcelony sugerują jednak, że następny wyścig znów może paść łupem niemieckiego zespołu. Ferrari skarżyło się na brak prędkości w trzecim, krętym sektorze Circuit de Barcelona-Catalunya, a Christian Horner podkreślał, że w tym fragmencie najlepszym tempem dysponował właśnie Mercedes. Pętla w Monako jest znana z licznych, ciasnych zakrętów, dlatego powinna pasować samochodom niemieckiej ekipy.

Ciągła dominacja Mercedesa ma wpływ na pojawianie się coraz głośniejszych plotek o tym, że zespół może wycofać się z Formuły 1 po 2020 roku.

,,Rozmawialiśmy o tym w zarządzie i doszliśmy do wniosku, że w F1 zawsze były okresy wzlotów i upadków. Z pewnością będą pojawiać się trudne czasy. Jesteśmy marką z długoterminowym spojrzeniem i jesteśmy gotowi, by przejść przez te chwile. Ta platforma nadal jest dla nas użyteczna. F1 to świetna promocja dla Mercedesa, nawet jeśli nie wiemy, jak przemysł motoryzacyjny zmieni się w ciągu kolejnych pięciu czy ośmiu lat” – mówił Wolff.

Tymczasem Ferrari, które w Hiszpanii zostało pokonane nie tylko przez kierowców Mercedesa, ale i Maxa Verstappena z Red Bulla, nie traci nadziei.

,,Przed nami dwa dni bardzo ważnych testów. Jestem przekonany, że możemy w Monako wykonać dobrą robotę. Mistrzostwa są dalekie od zakończenia” – przekonuje Mattia Binotto.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu