Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Prezydent Katalonii spotkał się z szefem F1

Udostępnij na Facebook
13.05.2019 18:09, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 883

Hiszpania nie poddaje się w walce o pozostanie w kalendarzu Formuły 1. W niedzielę doszło do rozmowy między kluczowymi przedstawicielami obydwu stron.

Wiele wskazuje na to, że już za kilka dni usłyszymy oficjalną informację o podpisaniu kontraktu na organizację GP przez holenderskie Zandvoort. Według mediów wyścig w kraju Maxa Verstappena wskoczy na miejsce rundy w Hiszpanii, której umowa z Formułą 1 wygasa w tym roku. Byłoby to zakończenie niemal 30-letniej tradycji wyścigu w Katalonii.

Hiszpania stara się o pozostanie w kalendarzu. Podczas niedzielnego Grand Prix w Barcelonie spotkali się szef F1, Chase Carey oraz prezydent Katalonii, Quim Torra. Panowie mieli symbolicznie uścisnąć sobie ręce.

,,Spotkałem się z panem Carey’em w marcu i ponownie dzisiaj. Katalonia to region motoryzacyjny, mamy wyjątkową infrastrukturę i ludzi, którzy chcą widzieć tutaj F1” – mówił Torra.

,,Zaczęliśmy negocjacje i chcemy przeprowadzać je z nadzieją, że zakończą się powodzeniem. Myślę, że mamy wzorowy kontakt z władzami F1 i z całych sił będziemy pracować nad dojściem do porozumienia.”

Wcześniej mówiło się o tym, że władze Katalonii wycofały swoje wsparcie dla wyścigu, ale Torra zdecydowanie temu zaprzecza.

,,Przekazałem panu Carey’owi, że ze strony rządu jest pełne poparcie. Nasze pierwsze spotkanie w marcu przebiegło w przyjemny sposób. Dziś wymieniliśmy się krótkimi opiniami. Prawda jest taka, że bardzo cieszymy się z tej współpracy. Ten kraj potrzebuje F1.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu