Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Singapuru 2019-09-22
f1 - GP Singapuru
Pochmurno

29°C

13 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Button: Seb nie zasłużył na karę

Udostępnij na Facebook
10.06.2019 11:24, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 607

Były mistrz świata uważa, że sędziowie odebrali kibicom szansę na pokaz walki między dwoma wybitnymi zawodnikami.

Jenson Button dołączył do grona osób zawiedzionych rozwojem sytuacji w końcówce Grand Prix Kanady. Walka o zwycięstwo między Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem została właściwie zakończona po tym, jak pierwszy z wymienionych otrzymał pięciosekundową karę za niebezpieczny powrót z pobocza na tor oraz zmuszenie rywala do hamowania.

Chociaż flagę w szachownicę jako pierwszy minął kierowca Ferrari, kolejne zwycięstwo w sezonie znalazło się na koncie Mercedesa.

,,To smutne. To zawsze rozczarowujące, gdy dwóch wielkich kierowców, wielokrotnych mistrzów toczy ze sobą pojedynek i nagle wkraczają sędziowie, odbierając widzom ten spektakl. Szkoda” – mówił Button w Sky Sports F1.

Czempion z 2009 roku stanął również w obronie samego Vettela. Zdaniem Brytyjczyka, cała sytuacja powinna zostać potraktowana jako incydent wyścigowy.

,,Tak, Seb popełnił błąd, ale trzeba uświadomić sobie, że w tym miejscu jedzie się ponad 160 km/h i nie możesz po prostu zatrzymać bolidu. Zarzuciło tyłem jego samochodu. Jak dla mnie nie zasługiwał na karę.”

,,Tor jest wąski, uliczny, a auta są masywne. Znalazł się w takim miejscu, nie wybierał tego. Nie chciał też uderzyć w Lewisa. Obydwaj pojechali świetny wyścig, ale jego końcówka pozostawiła pewien niesmak.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu