Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Singapuru 2019-09-22
f1 - GP Singapuru
Pochmurno

29°C

13 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Todt zaprasza kierowców do Paryża

Udostępnij na Facebook
11.06.2019 11:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 505

Jean Todt zaprosił kierowców F1 do głównej siedziby FIA, aby omówić przepisy na 2021 rok.

Projekt przepisów na 2021 rok, promowany przez Liberty Media, wchodzi w fazę ostatecznego formułowania. Oprócz stron już pracujących nad nowym regulaminem, na najbliższe spotkanie zostali zaproszeni także kierowcy - czyli ludzie mający chyba najwięcej do powiedzenia w tym temacie.


Pięciokrotny mistrz świata - Lewis Hamilton - mówił niedawno, że zmiany wprowadzone w 2007 roku były w dużej mierze negatywne i nie były konsultowane z kierowcami.

"Myślę, że decyzje podejmowanie przez te wszystkie lata nie były dobre" - powiedział Hamilton.

"Teraz Formułą 1 zarządza Liberty Media, ale wciąż mamy te same problemy".

Hamilton jest zdania, że kierowcy są bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek wcześniej, a każdy kierowca jest członkiem Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix [Grand Prix Drivers’ Association - GPDA]. Brytyjczyk dodaje, że w tak ważnych kwestiach kierowcy będą mówić jednym głosem i nie będzie tu miejsca na zespołowe animozje.

"Niestety, przepisy techniczne są tworzone przez ludzi posiadających władzę i generalnie nie mamy wiele do powiedzenia na temat tego, jakie zmiany znajdą się w regulaminach" - powiedział.

"Ostatecznie wiemy, jak to jest ścigać się i wiemy, jakie są wyzwania, dlatego jesteśmy bardzo otwarci na bycie częścią tej dyskusji i z całą pewnością możemy wnieść nasze pomysły i propozycje do projektu nowych przepisów".

Hiszpańska gazeta sportowa Marca twierdzi, że w reakcji na podobną krytykę ze strony innych kierowców, prezydent FIA - Jean Todt - zaprosił kierowców na Place de la Concorde na spotkanie, które ma odbyć się w przyszły czwartek.

"Ciekawe ilu z nich się tam uda" - zapytał, trochę ironicznie, Marco Canseco - korespondent Marcy.


W rzeczywistości może się okazać, że jest to ostatni moment aby przeforsować i wprowadzić zmiany w przepisach, ponieważ wymagany minimalny czas pomiędzy zatwierdzeniem przepisów, a wprowadzeniem ich w życie minie z końcem czerwca.

Pozostaje pytanie, co jeśli strony nie dojdą do porozumienia?
      Opcje są dwie.

 Przełożenie o rok wprowadzenia przepisów - co może mocno skomplikować plan 'odchudzenia' wydatków teamów.
 

 Druga opcja - bardziej prawdopodobna - mówi o skróceniu czasu danego zespołom na przygotowanie się do nowych przepisów. Na drugą z opcji musiałyby jednogłośnie zgodzić się wszystkie ekipy.


Sporne punkty proponowane w regulaminie mają dotyczyć między innymi limitu budżetowego w wysokości 175 milionów dolarów, zmian w rozkładzie weekendów Grand Prix [wszystkie czwartkowe aktywności zostaną przeniesione na piątek rano, a godziny pierwszych dwóch treningów ulegną zmianie - pierwsza sesja będzie rozgrywana od 13:00 do 14:30, a druga od 17:00 do 18:30]. Kolejną dyskusyjną zmianą ma być nakaz utrzymania jednakowej specyfikacji bolidu w trakcie weekendu Grand Prix [zespoły będą musiały korzystać w kwalifikacjach oraz wyścigu z elementów zgłoszonych podczas kontroli technicznej - ma to na celu uniemożliwić stosowanie w trakcie kluczowych sesji i samego wyścigu części testowanych w trakcie treningów].

Mniej prawdopodobne zmiany w przepisach mają dotyczyć standardowych skrzyń biegów [FIA zostało zmuszone do odłożenia tego pomysłu na kolejne lata] i standardowych obręczy oraz systemów hamulcowych.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu