Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Pogłosek o emeryturze Vettela ciąg dalszy - raport

Udostępnij na Facebook
24.06.2019 11:40, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 550

Plotki o odejściu Vettela z F1 ponownie zaczynają pojawiać się w mediach.

Zaciekle broniący swojej prywatności Niemiec poślubił swoją wieloletnią partnerkę, Hannę, między kanadyjskim i francuskim grand prix - co nie umknęło uwadze mediów.

 

Jego przyjaciel Bernie Ecclestone powiedział ostatnio, że Vettel nie chce, aby F1 wpłynęła na stabilność jego życia rodzinnego. Zdaniem wieloletniego szefa Formuły 1, Vettel byłby skłonny z dnia na dzień odejść z tego sportu, jeśli sytuacja by tego wymagała.

W czasie, gdy Vettel brał ślub, Ferrari przygotowywało się do apelacji w sprawie kary z Montrealu, która kosztowała Niemca zwycięstwo w wyścigu.
 Apelacja została odrzucona.


"Co powinniśmy teraz zrobić? Powinienem odejść na emeryturę?. Przynajmniej nie będę miał już żadnych kłopotów" - cytowały 31-latka media podczas Grand Prix Francji.

Vettel oczywiście żartował, ale jasne jest, że nie wszystko idzie po jego myśli. Zakwalifikował się do wyścigu dopiero na siódmym miejscu - cztery miejsca za swoim kolegą z drużyny - a sam wyścig ukończył także za plecami LeClerca. Jeśli twoim celem jest walka o zwycięstwa, to takie lanie dostawane przez niedoświadczonego młodzika nie jest czymś motywującym, więc żarty Vettela o emeryturze nie muszą być wcale luźną rozmową z dziennikarzami.

Niektórzy uważają, że świat F1 może być świadkiem finału kariery Vettela w czempionacie i że decyzja mogła zapaść wraz ze złożeniem przez Niemca podpisu w urzędzie stanu cywilnego.

"Jeśli Lewis Hamilton pozostanie zmotywowany, ma przed sobą jeszcze cztery lub pięć sezonów" - pisała gazeta Kolner Express - "W przeciwieństwie do Vettela, któremu ciężko teraz znaleźć jakąkolwiek motywację do ścigania".

Włoska Corriere della Sera dodała: "Niemiec nie ukrywa już swojego dyskomfortu z powodu powtarzających się trudności, z którymi się boryka".

"Pogłoski o jego pożegnaniu z F1 pod koniec sezonu rosną i powoli przestają być tylko pogłoskami".


Również byli szefowie Vettela uważają, że presja jest widoczna na niemieckim kierowcy.

"Z nami Sebastian był jak metronom, kiedy był na czele Grand Prix" - powiedział Christian Horner - " Nigdy nie było widać po nim presji".

"W dzisiejszych czasach wygląda na znacznie bardziej przytłoczonego, ponieważ jest nadzieją Ferrari na zdobycie mistrzostwa".

Dr Helmut Marko zgadza się z Hornerem w sprawie Vettela.

"Sebastian musi walczyć z Mercedesami używając nie do końca wystarczającej broni i dodatkowo radzić sobie z wieloma problemami we własnym zespole, a szum medialny niczego nie ułatwia - to nie są przyjemne okoliczności".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu