Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

GP Francji: Konferencja prasowa po wyścigu

Udostępnij na Facebook
24.06.2019 12:00, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 552

1. Lewis Hamilton (Mercedes), 2. Valtteri Bottas (Mercedes), 3. Charles Leclerc (Ferrari)

1. Lewis Hamilton: Start był dobry w moim wykonaniu, ale kilka pierwszych okrążeń były dość trudne, ponieważ opony nie działały tak jak powinny. Następnie wpadłem w dobry rytm i później wyścig był już dość spokojny. Nie spodziewałem się, że pośrednie opony wytrzymają tak długo, zatrzymaliśmy się może zbyt wcześnie, ponieważ mogłem jechać jeszcze na tym komplecie opon z pięć lub dziesięć okrążeń dłużej. Następnie na kolejnej mieszance opon nie było już tak dobrze, ponieważ na oponach można było zauważyć ziarnienie. Cały czas podczas tego wyścigu uczyłem się tego toru, poznawać to gdzie można trochę oszczędzić, a gdzie nie. Zacząłem znajdować więcej czasu, co przełożyło się na to, że miałem jedną lub dwie dziesiąte przewagi nad Valtterim i Charlesem. Utrzymywałem swoje tempo na stałym poziomie i nie myślałem zbyt wiele o najszybszym okrążeniu, ponieważ wiedzieliśmy, że Vettel może zaliczyć dodatkowy pit-stop. Do Francji właściwie nie przyjechaliśmy z żadnymi aktualizacjami, ale cały czas staramy się udoskonalać ten samochód. Może odczucia co do samochodu poprawiają się z wyścigu na wyścig, szczególnie w kwalifikacjach. Tak więc wielkie podziękowania dla wszystkich facetów w fabryce za ich ciągłą ciężką pracę. To nie pozostaje niezauważone. Wiem, że odnieśliśmy duży sukces i są do tego przyzwyczajeni, ale mam nadzieję, że nadal będą naciskać, tak samo jak ja to robię. 

2. Valtteri Bottas: Z mojej strony był to dość ciężki wyścig, ponieważ cierpieliśmy z powodu przednich opon, na których pojawiły się pęcherze. Byliśmy tym trochę zaniepokojeni i z tego okazji musieliśmy jechać trochę bezpieczniej. To dlatego w końcówce wyścigu Charles znalazł się znacznie bliżej nas niż byśmy tego chcieli, a po VSC zmagaliśmy się jeszcze z temperaturą opon. Oczywiście jako zespół jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ po raz kolejny mieliśmy bardzo mocny weekend, zdobywając znów maksymalną ilość punktów. Oczywiście nie jestem zbytnio zadowolony z starty jaką mam do Lewis'a. Ale myślę, że na początku kiedy opony był jeszcze świeże nie było problemu za podążaniem za nim. Oczywiście przez cały weekend był szybki i to wykorzystał, ale też nie zmagał się z oponami, dlatego ta przewaga była właśnie taka. 

3. Charles Leclerc:  Samochód był całkiem niezły. Dużo uwagi poświęcałem obu osiom opon i skupiałem się tylko na zakończeniu wyścigu, aby opony były w całkiem dobrej formie i myślę, że wykonaliśmy całkiem niezłą robotę. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się złapać Valtteriego. Jak wspomniał, miał pewne problemy z przednimi oponami. Dlatego pod koniec wyścigu zbliżyłem się dość mocno do niego. To była dobra niespodzianka. Na koniec skończyliśmy bardzo, bardzo blisko. Próbowałem pokazać się w środku ostatniego zakrętu, ale najwyraźniej byłem za daleko, żeby coś wykombinować. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu