Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Verstappen narzeka na zdradliwe warunki

Udostępnij na Facebook
28.06.2019 19:21, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 371

Holender potwierdził, że za jego kraksą z drugiego treningu stał silny podmuch wiatru.

Max Verstappen był jednym z zawodników, którzy przegrali z warunkami panującymi na Red Bull Ring. Kierowca w drugim piątkowym treningu zaliczył piruet i uderzył w ścianę, rozbijając swój samochód.

,,Od samego początku narzekałem na zdradliwy wiatr. W kilku miejscach po prostu traciłeś tył. Wjechałem w zakręt i nagle tył się obrócił, widać to w danych" - tłumaczył Holender.

Zderzenie ze ścianą zaliczył również Valtteri Bottas. Więcej szczęścia miał Sebastian Vettel, który chociaż stracił w pewnej chwili kontrolę nad autem, zdołał się wyratować.

,,Samochody są bardziej czułe na wiatr, było to widać w przypadku Valtteriego i Seba. Wypadki mogą się zdarzyć. Być może to dobrze, bo bolid trzeba rozebrać i można zamontować nowe części" - mówił Verstappen.

Grand Prix Austrii to domowy wyścig dla Red Bulla. Ekipa mimo kłopotów Holendra pokazała w obydwu piątkowych sesjach niezłe tempo. Pierre Gasly zakończył drugi trening jako 3. kierowca. Verstappen zachowuje jednak powściągliwość jeśli chodzi o możliwości zespołu w sobotnich kwalifikacjach.

,,Ciągle mamy wiele do zrobienia i ciągle może być lepiej w kwestii balansu. Wszystkiego dowiemy się jutro. Byłem zadowolony z samochodu i na tym się skupiam. Jak dotąd było w porządku" - twierdzi.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu