Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Fani myślą, że Ferrari jest traktowane nie fair?

Udostępnij na Facebook
03.07.2019 11:46, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 446

Piero Ferrari podzielił się obawami co do skutków ostatnich wydarzeń na torach Formuły 1.

Piero Ferrari pełni funkcję wiceprezesa Scuderii. Włoch wyraził zaniepokojenie decyzjami, jakie zapadały w ostatnich wyścigach. W Kanadzie przez karę czasową Sebastian Vettel stracił zwycięstwo, a próby nakłonienia sędziów do ponownego rozpatrzenia sprawy spełzły na niczym. Z kolei w Austrii Charles Leclerc na trzy okrążenia przed końcem po kontrowersyjnym manewrze został wyprzedzony przez Maxa Verstappena, który uniknął kary za swoją jazdę.

,,Takie postępowanie niesie ze sobą ryzyko, że fani zaczną podejrzewać, że Scuderia jest traktowana nie w porządku” – mówił syn Enzo Ferrariego w rozmowie z Il Resto del Carlino. ,,Wolę myśleć, że tak nie jest. Nie możemy sobie pozwolić, by utracić wiarygodność. Trzeba szanować pasję ludzi.”

,,Stanowisko Ferrari jest jasne. Jak dla nas Vettel wygrał w Montrealu. W jego przypadku mieliśmy do czynienia z dosłownym zastosowaniem przepisów, czego zabrakło w Austrii.”

Ferrari dodał, że bez ,,prostszych” i ,,bardziej przejrzystych” przepisów które są konsekwentnie stosowane fani będą ,,zniechęceni”.

Wiceprezes Scuderii widzi jednak pewne pozytywy. Włoch wyraził podziw pod adresem Charlesa Leclerca.

,,Wiecie, kogo przypominał mi w Zeltweg? Młodego Nikiego Laudę. Prost, Schumi, Alonso i Vettel przybyli do Maranello już jako mistrzowie świata, ale Leclerc idzie ścieżką Nikiego. Jest gwarancją dla Ferrari. Mam nadzieję, że wkrótce będzie wygrywać, bo Formuła 1 potrzebuje niezwykłych historii i równego traktowania. Dla dobra wszystkich.”


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2019-07-03 21:16:42
No pewnie, jak wielki szumi się rozpychał na wszystkie strony to było wporzo, ale jak ktoś szturchnie ferarkę to już wielki lamęt. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu