Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Czy McLaren skupi się już tylko na przyszłorocznym samochodzie?

Udostępnij na Facebook
09.07.2019 08:50, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 306

Wszystko wskazuje na to, że McLaren rozważa przeniesienie sił na przyszłoroczny projekt, kosztem rozwoju obecnego samochodu.

Po załamaniu, które trwało ostatnie kilka lat, niegdyś wspaniały brytyjski zespół jest teraz 'najlepszym z pozostałych' za Mercedesami, Ferrari i Red Bullami. Ale wiele się ostatnio mówi, że McLaren patrzy już w kierunku roku 2020.

 

"Rozpoczęliśmy prace nad samochodem na 2020 już wcześniej" - powiedział nowy szef zespołu, Andreas Seidl, dziennikarzom Auto Motor und Sport.

"Decyzja została podjęta znacznie wcześniej - w ubiegłym roku" - dodał były szef Porsche.

"Jesteśmy teraz w trakcie planowania tego, kiedy dokładnie zatrzymać rozwój obecnego samochodu i przenieść wszystkie zasoby na nowy projekt, abyśmy mogli wykonać kolejny krok w 2020 roku".

Najsilniejszym rywalem McLarena w walce o czwarte miejsce jest Renault. McLaren korzysta obecnie z silników Renault, ale umowa wygasa pod koniec 2020 roku i coraz częściej mówi się o powrocie ekipy z Woking do współpracy z Mercedesem.

"Miło jest słyszeć, że Renault nadal inwestuje" - powiedział Seidl, zapytany o potencjalną nową umowę z Renault i plotki łączące jego zespół z Mercedesem.

"Dlatego nie mamy z tego powodu wielkiego bólu głowy. Ich rozwój w ciągu ostatniej zimy był bardzo zachęcający, a najnowsze aktualizacje przyniosły obiecany postęp. Tak więc nie śpieszymy się z szukaniem innego dostawcy"- dodał.

 

Seidl zachęca wszystkich pracowników McLarena do przyjęcia mentalności, która jest widoczna wśród najlepszych zespołów.

"Kultura pracy musi się zmienić" - powiedział - "Jestem kimś, kto zawsze zachęca ludzi do podejmowania ryzyka, ale także chroni ich, gdy coś pójdzie nie tak".

"Musisz tylko upewnić się, że te same błędy nie wystąpią dwa razy".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu