Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Nowa umowa na organizację GP Wielkiej Brytanii - raport

Udostępnij na Facebook
09.07.2019 09:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 228

Nowa umowa Grand Prix na torze Silverstone może być zagrożona.

Jakiś czas temu organizatorzy historycznego wyścigu anulowali obowiązującą umowę z Liberty Media z powodów finansowych i podjęli negocjacje nowych warunków, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie.

 


Christian Sylt - dziennikarz biznesowy zajmujący się Formułą 1 - napisał w Sportsmail on Sunday, że w ostatnich dniach odbyły się spotkania brytyjskich polityków z Chasem Careyem.

Na spotkaniu obecny był także David Richards, były szef zespołu F1, który obecnie jest przewodniczącym brytyjskiego organu zarządzającego Grand Prix Wielkiej BrytaniiMotor Sports Association.

Po spotkaniu Richards powiedział gazecie Sportsmail on Sunday: "Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i wierzę, że jeszcze przed tegorocznym Grand Prix nastąpi przełamanie impasu i dojdziemy do porozumienia".

Brytyjskie Grand Prix odbędzie się już w ten weekend, a światełka w tunelu nadal nie widać. Coraz częściej natomiast pojawiają się informacje, że Liberty Media nie zamierza iść na jakiekolwiek ustępstwa i gotowe jest wyrzucić Silverstone z przyszłorocznego kalendarza kosztem organizacji imprezy w Londynie.

"Podstawy nowej umowy to strona finansowa - zostało to już uzgodnione niemal w całości" - kontynuował Richards - "Teraz pozostały tylko szczegóły, które muszą zostać dogadane i podpisane. Jestem przekonany, że szubko się z tym uporamy".

Richards przyznał, że nie popiera przeniesienia Grand Prix do Londynu.

"Nie mogłem poprzeć wyścigu w Londynie ani na przedmieściach nad Silverstone, które to jest jednym z największych i najsłynniejszych torów wyścigowych na świecie" - powiedział Richards.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu