Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Schumacher ostrzega Vettela

Udostępnij na Facebook
15.07.2019 11:40, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 697

Ralf Schumacher uważa, że kierowca Ferrari jest na prostej drodze do utraty swojego statusu numeru 1.

Sebastian Vettel wszedł w nowy sezon jako lider Scuderii, ale błędy popełniane przez Niemca oraz dobre tempo Charlesa Leclerca wzbudzają wątpliwości co do dalszych losów czterokrotnego mistrza. Ciągle mówi się o tym, że Vettel może opuścić Ferrari lub całą Formułę 1.

Rozegrane wczoraj Grand Prix Wielkiej Brytanii raczej nie wpłynie na uciszenie tych plotek. Podczas gdy trzeci na mecie Leclerc określił wyścig na Silverstone jako ten, z którego miał najwięcej frajdy w trakcie swojej kariery w F1, Vettel dotarł do mety na szarym końcu po kolizji z Maxem Verstappenem.

Wcześniej Holender zaliczył długi i emocjonujący pojedynek z Leclerkiem, ale między kierowcami nie doszło do znaczących incydentów.

,,Dwóch młodych zawodników bije się ze sobą, ale to jeden z ich starszych kolegów nie może sobie poradzić” – wskazywał Ralf Schumacher, były kierowca F1, w Sky Deutschland. ,,Sebastian musi być ostrożny by nie stracić swojego statusu numeru 1. Już prawie go stracił. Charles nie ułatwia mu sprawy.”

W obronie rywala stanął Lewis Hamilton. Brytyjczyk jest przekonany, że jeszcze zobaczymy Vettela w najwyższej formie.

,,Jest jedynym z wielkich tego sportu i wróci silniejszy. Nie mam co do tego wątpliwości. Tak robią wielcy sportowcy, a on jest jednym z nich.”

Za swoim kierowcą staje także Mattia Binotto, chociaż podkreśla, że zamierza przedyskutować sprawę z Vettelem.

,,Sebastian popełnił błąd i dobrze o tym wie. Współczuję mu i porozmawiam z nim. To profesjonalista który potrafi wydać właściwy osąd, nawet, jeśli popełnia błąd. Naszym zadaniem jest zagwarantowanie mu bolidu z pasującymi mu ustawieniami, bolidu, z którego będzie mógł wydobyć cały potencjał. Z jego strony najważniejsze jest, by unikać pomyłek jak ta.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu