Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

W pogoni za doskonałością

Udostępnij na Facebook
10.09.2019 09:59, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1560

Od wieków konstruktorzy i wizjonerzy byli postrzegani jako szaleńcy, którzy są opętani wizją tworzenia lepszego świata.

Formuła 1 - W pogoni za doskonałością

W dzisiejszych czasach „szaleńców” takich można spotkać w sporcie. Są to ludzie głównie stojący poza fleszami aparatów i zasadniczo niewiele o nich wiemy, ale ich wkład jest ogromny. Najlepszym przykładem są sporty motorowe, które są swoistym poligonem doświadczalnym cywilnej motoryzacji.

 

Ojcowie sportów motorowych

Od czasu wynalezienia pierwszego samojezdnego pojazdu, ludzie pragnęli podróżować coraz szybciej, a chęć do rywalizacji i bycia najlepszym (leżąca w naturze człowieka) doprowadziła w końcu do powstania pierwszych zawodów wyścigowych. Tak powstał pierwowzór znanej na całym świecie serii NASCAR, która ewoluowała i dzięki ludziom takim jak William France Sr. wyścigi samochodowe wyszły z cienia i stały się pełnoprawnym sportem. W Europie także nie próżnowano. Ludzie tacy jak Raymond Mays, Peter Berthon, Charles i John Cooperowie, Enzo Ferrari, Colin Chapman, Jack Brabham, Ron Tauranak i Bruce McLaren są niewątpliwie ojcami dzisiejszego sportu samochodowego, ale jest także wielu zapomnianych projektantów, konstruktorów i geniuszy, którzy odcisnęli mocny ślad na sporcie i na postrzeganiu samochodu nie tylko jako pojazdu do przemieszczania się z punktu A do punktu B.

Najnowocześniejsze technologie

Świat sportów samochodowych w głównej mierze czerpie z technologii lotniczych, skąd pochodzi wielu konstruktorów i inżynierów. Same technologie również wywodzą się z branży lotniczej (wprowadzone do cywilnego lotnictwa z wojskowych projektów), gdzie ważna była aerodynamika, lekkość kompozytów i wytrzymałość konstrukcji.

Nowoczesne technologie w motosporcie to nie tylko same samochody, ale także tory wyścigowe projektowane z ultra precyzyjną dokładnością. Jednym z takich nowoczesnych (choć już nie najmłodszych) torów jest Yas Marina w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tor Yas Marina został zaprojektowany przez studio projektowe Hermanna Tilke, a wybudowany na naturalnej wyspie Yas powiększonej sztucznie o 1/3 do powierzchni 2,550 hektarów. Na wyspie Yas powstał także park rozrywki Ferrari World Abu Dhabi, hotele, pola golfowe i centrum handlowe na przestrzeni 300 000 metrów kwadratowych.

Perła doskonałości na żywo

Jeśli macie ochotę wybrać się na ten piękny tor i zobaczyć niesamowite widowisko będące kwintesencją dążenia do doskonałości, Stock Prestige Vodka ma dla was świetny konkurs, w którym można wygrać wyjazd na wyścig Grand Prix w Abu Dhabi.

Aby wziąć udział w konkursie, należy kupić dowolną butelkę Stock Prestige i zachować paragon, następnie wejść na Messengera Stock Prestige [KLIK], rozpocząć konwersację z chatbotem i odpowiedzieć na pytanie "Z którą ze znanych osób chciałbyś obejrzeć finałowy wyścig w Abu Dhabi i dlaczego?". Konkurs trwa do 20 października. Nagrodzone zostaną najciekawsze odpowiedzi.

Co tydzień do wygrania jest 150 butelek limitowanej edycji Stock Prestige, natomiast na zwycięzcę nagrody głównej czeka 2-osobowy wyjazd na finałowe Grand Prix w Abu Dhabi.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu