Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Dlaczego Williams wycofał Roberta z wyścigu?

Udostępnij na Facebook
29.09.2019 19:34, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 985

Stajnia z Grove wycofała Roberta Kubicę z udziału w GP Rosji krótko po tym, jak George Russell wylądował w bandach.

Robert Kubica zjechał do swojego garażu w dość niejasnych okolicznościach. Z oficjalnego oświadczenia zespołu wynika, iż... chcieli zaoszczędzić części w bolidzie Roberta na kolejny wyścig.

"Nie walczyliśmy o punkty, więc wycofaliśmy bolid z chęcią zachowania części na kolejny wyścig" - brzmi stanowisko Williamsa.

Sprawa jest dość dziwna, bo nie walczy o punkty w żadnym wyścigu, więc w zasadzie mogliby robić to co weekend GP.

Nieco więcej w temacie przedstawił polski dziennikarz, Cezary Gutowski. Na swoim Twitterze pisze:

"George wyjaśnia - problem z samochodem już po wyjeździe z boksu. Potem awaria na hamowaniu. Był pasażerem. Sytuacja w ekipie jest tak słaba, że i on powoli zaczyna to odczuwać. Nie starcza już nawet na jeden bolid. To się w głowie nie mieści, jeśli zespół nie kończy wyścigu, żeby części starczyło do końca sezonu. Kompromitacja. Skoro nie ma szans na punkty, to po co w ogóle startować. Poza tym jedzie się do końca. Moim zdaniem będą to dementować. Jeśli to prawda, że Williams wycofał RK żeby wycofać części, a w tej ekipie jest to bardzo prawdopodobne, to tylko pokazuje, jakie tam się dzieją absurdy. I to nie od tego wyścigu."

Robert w wywiadzie dla Eleven przyznał, że 'tak słabego poziomu nie miał od początku swoich startów w F1'. Kubica miał cel, by ukończyć wszystkie wyścigi w tym roku, ale się nie udało. Już w piątek po czterech okrążeniach zgłaszał ekipie, że coś jest nie tak z bolidem, ale do niedzieli nic nie zostało zrobione.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
ekwador15 [komentarzy: 1288] / 2019-09-29 21:49:14
Może bali się, że RK się rozbije jak Russell. Bo russell sam z siebie nie wjechał w bande, coś tam się stalo. moze awaria hamulców. dziwna sprawa. teraz GP Japonii za 2 tyg, to w 2 tyg nic nie wyprodukują? cytuj
~gość / 2019-09-29 21:21:26
Mysleliscie że Orlen jest po to aby płacić na części Roberta, czy Russela? Rozumiem że zabiorą części Kubicy na poczet Russela, a on dostanie posklejane z jego bolidu? cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu