Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Robert słusznie zdecydował się opuścić Williamsa - Artur Kubica

Udostępnij na Facebook
01.10.2019 09:58, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 753

Ojciec Roberta Kubicy stwierdził, że Polak podjął słuszną decyzję.

Artur Kubica przyznał także, że jego syn raczej nie znajdzie miejsca na starcie sezonu 2020.

 

"Takie wyjście było jedynym możliwym scenariuszem" - powiedział Artur Kubica w wywiadzie z portalem Onet.pl. "Dalsza współpraca w tych warunkach nie miała sensu".

"Z drugiej strony nie wiemy, co dalej robić, ponieważ prawie wszystkie kokpity są zajęte. Williams znajduje się w sytuacji, gdy jedynym kryterium zatrudnienia kierowcy jest wnoszony przez niego budżet".

"Mój syn chciał wrócić do Formuły 1, ale chciał także się ścigać - z Williamsem nie mógł".

W kuluarach mówi się, że podczas ostatnich rozmów na linii Williams-Orlen, sponsor Kubicy przekazał brytyjskiej stronie, że są przekonani, iż brytyjski zespół nie daje Polakowi możliwości rozwoju.

"Trudno mi to komentować, ponieważ nie znam wszystkich szczegółów" - powiedział ojciec kierowcy.

"Wiem, że Robert poprosił na początku sezonu o kierownicę uwzględniającą jego ograniczenia. Chodziło tylko o zmianę położenia przełączników, ale taką kierownicę otrzymał dopiero teraz - po dwóch trzecich sezonu".

Po padoku krążyły również plotki, że Williams dostarcza najlepszy sprzęt George'owi Russellowi, a ostatnie wydarzenia z niedzielnego wyścigu o Grand Prix Rosji niejako utwierdziły wszystkich w przekonaniu o nierównym traktowaniu kierowców.

"Russell jest naszym jedynym punktem odniesienia dla Roberta" - stwierdził Artur Kubica. "Radzi sobie lepiej niż Robert, ale wszyscy pytają, ile w tym umiejętności kierowcy, a na ile to zasługa samochodu".

"Moim zdaniem Williams nie jest w stanie opracować dwóch identycznych samochodów w tym samym tempie. Fakt, że Russell jest protegowanym Mercedesa, zdecydowanie odgrywa tu ważną rolę".

"Tak, jest młody, utalentowany i szybki, ale nie sądzę, żeby to wyjaśniało różnicę w wynikach".

Artur Kubica uważa nawet, że po odejściu syna Williams może upaść jeszcze niżej.

"Sytuacja finansowa zespołu jest zła” - powiedział. "Williams zdecydowanie szuka pieniędzy na przetrwanie".

"Jeśli to nie zadziała, może się zdarzyć, że Williams zostanie sprzedany. Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobny scenariusz".

"W F1 są zespoły o mniejszych budżetach, więc wydaje się, że problemem jest zarządzanie" - stwierdził Artur Kubica. "Pomyśl o tym, gdzie byli cztery lub pięć lat temu".


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
18334KWT [komentarzy: 1505] / 2019-10-01 17:24:35
ekwador15: [...]wiec lepszy sprzet russella sie psuje a gorszy RK nie? :P

Tu cię zaskoczę - tak właśnie jest.

Samochód 'wyżyłowany' na maksa prawdopodobnie szybciej ulegnie awarii, niż konstrukcja poddana mniejszym obciążeniom. cytuj
ekwador15 [komentarzy: 1288] / 2019-10-01 12:33:47
walczyli o podia bo w 2014,2015 silnik merca nie mial sobie rownych :) russell mial lepszy sprzet ale to russellowi sie zepsulo a nie Robertowi :D? wiec lepszy sprzet russella sie psuje a gorszy RK nie? :P cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu