Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel nie ma przyszłości w Ferrari - Marko

Udostępnij na Facebook
02.10.2019 07:58, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 402

Zdaniem Helmuta Marko, jego były podopieczny powinien poszukać sobie innego zespołu.

Pomimo tego, że obecnie jest zespołem dysponującym prawdopodobnie najszybszym samochodem, Ferrari jest teraz uwikłane w medialną burzę wywołaną przez zlekceważenie, po wielokrotnym proszeniu i upominaniu, polecenia przepuszczenia Leclerca przez Sebastiana Vettela w Soczi.

Leclerc, który wystartował z pole position stwierdził, że strategia zakładała, aby Vettel wyprzedził go na starcie, aby Ferrari mogło prowadzić wyścig dwoma samochodami na pierwszych dwóch pozycjach. Strategia przewidywała, ze Vettel po uspokojeniu sytuacji odda pozycję młodszemu koledze. Tak się jednak nie stało. Po kolejnych komunikatach, które przypomniały dawne 'multi-21' Red Bulla z 2013 roku, Niemiec odmówił wypełnienia ustalonej strategii i zerwał kontakt radiowy ze swoim inżynierem wyścigowym.


W akcie sprzeciwu dla poleceń zespołowych, fani wybrali na kierowcę dnia Sebastiana Vettela, co dobitnie pokazuje, że nikomu nie podoba się sztuczne sterowanie losami wyścigu przez szefów zespołów.

"Ferrari nie ma powodu, aby interweniować w taki sposób. Możesz przez to skrzywdzić swoich kierowców". - powiedział Christian Danner.

Mistrz świata z 1997 roku, Jacques Villeneuve, zgodził się z wypowiedzią Dannera.

"Vettel ustawił swój samochód pod wyścig i był znacznie szybszy" - powiedział w wywiadzie z Auto Bild Kanadyjczyk. "Nie musieli mówić Vettelowi, aby natychmiast oddał miejsce".

"Resztę wyścigu zastanawiali się, jak zamienić Leclerca z Vettelem. Karma ostatecznie ich ukarała".

"Vettel był szybszy i zasługiwał na to, aby pozostać na czele wyścigu, a Ferrari ma teraz poważny problem".

Również Helmut Marko z Red Bulla, który do tej pory wspierał swojego byłego kierowcę, postanowił dołączyć się do dyskusji na temat wydarzeń z Rosji.

"Ferrari nie udało się wygrać najszybszym samochodem. I chociaż Vettel był najszybszym człowiekiem na torze, poświęcili go".

"Moim zdaniem pokazali, że nie ma on już przyszłości w Ferrari i powinien zacząć się rozglądać za zmianą pracodawcy".

Toto Wolff, był widocznie zadowolony z nieoczekiwanego dubletu, ale wypowiedział się także o trudnej sytuacji w Ferrari podczas niedzielnego wyścigu.

"Soczi pokazuje, że zarządzanie dwoma kierowcami, którzy próbują wygrać, nie jest czymś banalnie prostym".

"Robiliśmy to jako zespół i wciąż to robimy od czasu do czasu, ale nigdy nie jest to łatwa decyzja".

"W takich przypadkach należy pamiętać o funkcji kierowcy w zespole i uszanować jego chęć wygrywania" - dodał szef Mercedesa.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~R129 / 2019-10-02 17:55:37
Vettel za Roberta :) cytuj
Proximo [komentarzy: 34] / 2019-10-02 10:21:14
Rok temu pisałem o tym jak Charles wkrótce da poznać Sebastianowi co to znaczy być numerem dwa w zespole.Jak czuł się Mark Webber,kiedy nie mógtł liczyć na dotrzymanie słowa przez Vettela.Jak boli polecenie w stylu"Multi 21".No i teraz Sebastianek nie potrafi się pozbierać,bo to on zawsze był maskotką w najlepszym autku w stawce,będąc kierowcą raczej średnim.Domyślam się,że każdy z kierowców potrafiłby zdobyć mistrzostwo w najlepszym aucie,jadąc w wyścigu głównie jako pierwszy w stawce...

Użytkownik edytował ten post 2019-10-02 10:49:26

cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu