Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Marko: Leclerc przyczynia się do napięcia w Ferrari

Udostępnij na Facebook
03.10.2019 12:38, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 548

Doktor Helmut Marko stwierdził, że para kierowców Scuderii jest 'potencjalnie wybuchowa'.

Marko uważa, że winę za ciśnienie w ekipie ponoszą nie tylko kierowcy, ale i sama ekipa.

"Vettel był na czele stawki w Sochi, więc Leclerc narzekał, po czym inżynier powiedział mu, że ma się nie martwić, bo naprawią to podczas pit-stopu" - powiedział. "Oznaczało to wprost, że zmanipulują pit-stop. To wbrew sprawiedliwości i sportowi."

"Cała sytuacja jest wystarczająco trudna dla Ferrari, więc po co ją pogarszać, świadomie grając między kierowcami? Ale Ferrari uwielbia takie gry, chociaż przez większość czasu nie wychodzi im to dobrze. Ale to tylko Ferrari. To inna kultura."

Zdaniem Marko, Leclerc spowodował, że Vettel odmówił wykonania polecenia zespołowego w Rosji.

"Jeśli Vettel nie przestrzegał zasad w Sochi, to dlatego, że Leclerc nie zrobił tego na Monzie" - powiedział.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2019-10-06 15:29:35
Kogoś to dziwi? Marko zawsze był po stronie Vettela. A mówienie, że to Leclerc jest winny tarciom w Ferrari to akurat ze strony Marko czysta hipokryzja. Wystarczy przypomnieć rok 2010 kiedy Redbull pozbawił tytułu mistrzowskiego Marka Webbera na rzecz Vettela właśnie na skutek działań Marko, który chciał mieć najmłodszego mistrza świata. W ciągu sezonu dochodziło wielokrotnie do kuriozalnych sytuacji kiedy to wymontowywano części z auta Webbera i dawano je Vettelowi, chociaż to Webber był przed Vettelem w generalce. To tylko pokazało kto rządzi w Redbullu - nie Horner, nawet nie właściciel Dietrich Mateschitz tylko właśnie Marko. Poza tym to Vettel nie stosuje się do poleceń zespołowych, zawsze miał z tym probelem. #Multi21 2.0 cytuj
ekwador15 [komentarzy: 1288] / 2019-10-03 21:13:03
ja nie wiem, czy ja oglądałem inny wyścig we wloszech. przeciez w kwali w drugim wyjeździe, gdy te zamieszanie się skonczyło i ferrari zaczelo jechać szybko aby zdążyć rozpocząc finalowe kólko,to LEC wyprzedził SEBA w variante della roggia i dawalby mu ten cień gdyby zdażyli rozpocząc kwali. dowodem na to, że LECjechal przed sebem jest to, że LEC rozpoczął kolko a SEB juz nie zdążył jak reszta. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu