Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2019-10-27
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Gagacki kończy sezon zwycięstwem w Toruniu

Udostępnij na Facebook
07.10.2019 15:20, autor: Info Prasowe, wyświetleń: 62

Marcin Gagacki zakończył tegoroczne zmagania w Oponeo Mistrzostwach Polski w Rallycrossie niedzielnym zwycięstwem w toruńskim MotoParku.

Dla zawodnika ekipy Oponeo Motorsport była to już druga wygrana z rzędu. Miesiąc temu bydgoszczanin triumfował także w szóstej rundzie w Słomczynie.

Dzięki dwóm zwycięstwom kierowca blisko 600-konnego VW Polo GTI RX awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej najmocniejszej grupy SuperCars, w której w poprzednich sezonach dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo.

„To był świetny, ale i wymagający weekend – mówi Marcin Gagacki. - W Toruniu zależało mi przede wszystkim na zrobieniu jak najlepszego widowiska dla kibiców, a wygrana to miły bonus. Dwa zwycięstwa z rzędu potwierdzają jednak, że mieliśmy w tym roku tempo, bo walczyć o tytuł. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia. Awansowałem na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale nie ma to dla mnie większego znaczenia, tym bardziej, że stało się to kosztem mojego zespołowego kolegi, Darka Topolewskiego. Co prawda Darek stracił w ten sposób tytuł drugiego wicemistrza Polski, ale moje trzecie miejsce to również w dużej mierze jego zasługa. Wspiera mnie od lat i z pewnością bez jego pomocy nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem jeśli chodzi o moją sportową karierę. Mieliśmy nadzieję, że obaj zakończymy ten sezon w pierwszej trójce, niezależnie od kolejności, dlatego czujemy pewien niedosyt, ale jednocześnie razem z całym zespołem wiele się nauczyliśmy i z pewnością zaprocentuje to w przyszłym sezonie. Chciałbym podziękować całej naszej ekipie, organizatorom, sponsorom i partnerom oraz mediom i sponsorowi tytularnemu Oponeo Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Przede wszystkim dziękuję niesamowicie entuzjastycznym kibicom, którzy dopingowali nas tłumnie podczas każdej z siedmiu tegorocznych rund. Rallycross to najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina motorsportu, dlatego najlepsze jeszcze przed nami. Do zobaczenia w sezonie 2020!”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu