Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ferrari odpowiada na zarzut oszustwa

Udostępnij na Facebook
04.11.2019 09:15, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 492

Mattia Binotto, odpowiedział na publiczne oskarżenia Maxa Verstappena.

W Austin, w związku z podejrzeniami o brak legalności silnika Ferrari, Red Bull-Honda poprosiło o techniczne wyjaśnienie sztuczki związanej z przepływem paliwa.
 FIA zareagowała dyrektywą techniczną, a następnie Ferrari doznało widocznego spadku osiągów nie tylko w kwalifikacjach, ale także w wyścigu.

 

"Dzieje się tak, kiedy przestajesz oszukiwać" - odpowiedział Ziggo Sport Max Verstappen, zapytany o 'podejrzany' spadek osiągów.

"Jak myślisz, dlaczego Ferrari nie mogło z nami walczyć na początku sezonu? Myślę, że możesz to sobie wyobrazić i sam odpowiedzieć".


Szef Ferrari odpowiedział na te oskarżenia.

"Dużo czytałem na ten temat w ten weekend i po wyścigu" - powiedział Binotto, cytowany przez De Telegraaf.

"Uważam, że takie stwierdzenia są bardzo rozczarowujące. Komentarze są całkowicie błędne i nie są dobre dla tego sportu".

Zapytany o wpływ orzeczenia FIA na działanie silnika Ferrari, odpowiedział: "Nie ma to żadnego wpływu, ale dobrze, że zostało to wyjaśnienie".

"Nawet nie przeczytaliśmy go dokładnie. Nie miało to wpływu na nasze wyniki w wyścigu".

"W przeszłości inne zespoły miały czasem przewagę techniczną, ale nikt nie wskazywał na nich palcami. Jeśli mamy przewagę w naszym zespole napędowym, to dlatego, że ciężko pracowaliśmy. Byłoby sprawiedliwiej, gdyby niektóre z tych komentarzy nie zostały wypowiedziane" - dodał.

Także kierowca Ferrari, Charles Leclerc, wypowiedział się o komentarzach Verstappena.

"To wielki żart. Nie ma go w naszej drużynie, więc nie wie, co robimy. Wypowiada się, ale nic o tym nie wie".


Jednak szef zespołu Red Bull również widzi związek między nagłym załamaniem formy Ferrari a orzeczeniem FIA.

"Coś jest na rzeczy, ale musiałbyś o to zapytać Ferrari” - powiedział Christian Horner.

"Przyjrzeliśmy się danym, a ich maksymalna prędkość wygląda zupełnie inaczej niż w poprzednim wyścigu" - dodał szef Mercedesa, Toto Wolff.

"Nie wiem, czy wynika to z dyrektywy technicznej, czy z jakiegoś innego powodu, ponieważ nie mam pojęcia, co robi Ferrari".

 

Zapytany, dlaczego Ferrari nagle zwolniło w Austin, Binotto odpowiedział: "Jeszcze nie wiemy, ale to sprawdzimy".

Szef sportowy F1, Ross Brawn, powiedział Auto Motor und Sport: "Myślę, że przeciwnicy Ferrari widzą w danych to, co chcą zobaczyć".


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~Guest / 2019-11-05 08:00:19
Verstappen to narcystyczny bufon. Może jest genialnym kierowcą, ale jest również porażka człowieczeństwa. Gość całkowicie odporny na konstruktywną krytykę własnej osoby. Całkowicie przekonany o swojej nieomylności. Jeszcze trochę i zacznie po wodzie chodzić. Nie mniej jako kierowca - genialny. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu