Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Abu Dhabi 2019-12-01
f1 - GP Abu Dhabi
Słonecznie

31°C

11 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica ma 'ciekawe opcje' na 2020 rok

Udostępnij na Facebook
04.11.2019 09:40, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 715

Robert Kubica zdradził, że ma kilka opcji na przyszłość.

Po tym sezonie kierowca Williamsa może całkowicie opuścić Formułę 1, ale jest również wiązany z rolą testowego w Haasie lub Racing Point. Do tych plotek dochodzą kolejne mówiące, że Ferrari może zainteresować Polaka, który od powrotu do stawki,  zmagał się z niekonkurencyjną konstrukcją stworzoną przez jego obecny team.

 

"Sytuacja jest bardziej skomplikowana, niż bym tego chciał, ale oznacza to również, że mam ciekawe opcje" - powiedział dziennikarzowi Przeglądu Sportowego Kubica.

"Byłoby większym problemem, gdyby było zbyt łatwo, ale przekonamy się, czy będzie to dobry i relaksujący grudzień".

Na początku weekendu w Austin Kubica zaprzeczył plotkom łączącym go z Alfa Romeo, ale teraz przyznaje, że pojawiły się nowe możliwości.

Mówi się, że polak może zostać kierowcą rezerwowym wszystkich zespołów napędzanych silnikami Ferrari - w tym zespołu pracującego w Maranello, Alfa Romeo i Haasa.

"Dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja, muszę być realistą. Nie ma jeszcze podpisów na żadnych dokumentach" - powiedział Kubica.

34-latek zaprzeczył, że trudny sezon nieodwracalnie zrujnował jego reputację w padoku F1.

"Wiem, że są ludzie, zwłaszcza ludzie z innych zespołów, którzy pracowali ze mną w przeszłości i którzy darzą mnie wielkim szacunkiem" - powiedział.

"Nie poczyniliśmy znacznych postępów w ciągu roku, ale ludzie nadal wiedzą, jaką wartość mogę wnieść".

"Pozostaje kwestią tego, ile będę mógł wnieść do pracy zespołów, ale z pewnością bardzo pozytywne jest to, że niektórzy ludzie nadal wierzą, że mogę wykonać dobrą robotę" - dodał Robert.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2019-11-05 23:18:01
Stawiam, że Robert będzie w Renault coś do roboty... cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu